SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Adamczyk szefem Nieruchomości w „Rzeczpospolitej”. Odchodzi Grażyna Błaszczak

Tomasz Adamczyk został szefem działu Nieruchomości w „Rzeczpospolitej” (Gremi Media), Zastąpił na tym stanowisku Grażynę Błaszczak, która rozstała się z wydawnictwem.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, prezes IWP - fot. polsat Article

Nowe, poszerzone „Nieruchomości” pod kierownictwem Adamczyka, mają zamieszczać więcej tekstów przygotowywanych przez dziennikarzy ekonomicznych i prawniczych wydawnictwa. Nowy szef tego działu dotychczas był redaktorem w dziale „Ekonomia” „Rzeczpospolitej”. Po odejściu Grażyny Błaszczak będzie łączył obie te funkcje.

- Nieruchomości są jednym z kluczowych i wysoko cenionych przez czytelników dodatków „Rzeczpospolitej”. W ramach dalszego rozwoju tej sekcji, zespół zyskuje wsparcie działu ekonomii i prawa - mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej".

Adamczyk ma bogate doświadczenie dziennikarskie i redaktorskie. Pracował już jako wiceszef „Wiadomości” TVP1 (2010-2012r.), zastępca szefa działu krajowego w dzienniku „Polska”, szef działu krajowego w „Dzienniku” oraz wiceszef „Dziennika” w TV4. Karierę zaczął na początku lat 90. w „Teleexpressie” i publicystyce TVP. W 2012 roku objął stanowisko dyrektora programowego „Superstacji”, by po trzech latach odejść stamtąd do sekretariatu „Wprost”. Tam pracował tydzień, przenosząc się w kwietniu 2015 roku do „Rzeczpospolitej”.

Grażyna Błaszczak z „Rzeczpospolitą” związana była od 2001 roku, od początku jako dziennikarka ekonomiczna. Wcześniej pracowała m.in. dla „Życia Warszawy” oraz „Expressu Wieczornego”.

To kolejna już zmiana po tym, jak w maju odeszli ze stanowisk i z wydawnictwa zastępcy redaktora naczelnego: Ewa Usowicz i Paweł Jabłoński. W połowie miesiąca obowiązki Usowicz objął Tomasz Pietryga, szef działu prawnego dziennika.

Nieruchomości „Rzeczpospolitej” to przede wszystkim dwa specjalne dodatki w tygodniu: w poniedziałki dziennik pisze o nieruchomościach, w piątki - o nieruchomościach komercyjnych. Tematyka przewija się również na stronach ekonomii i prawa „Rzeczpospolitej”, oraz na łamach czwartego grzbietu dziennika - „Życiu Regionów”. Nieruchomościom dedykowany jest również serwis internetowy nieruchomości.rp.pl oraz studio Nieruchomości TV.

W lutym br. średnia sprzedaż dziennika „Rzeczpospolita” kształtowała się na poziomie 49 237 egz., co stanowi spadek względem analogicznego okresu roku poprzedniego o 10,72 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Adamczyk szefem Nieruchomości w „Rzeczpospolitej”. Odchodzi Grażyna Błaszczak

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytaczka
A czy wiadomo dokąd odchodzą Grażyna Błaszczak, Ewa Usowicz i Paweł Jabłoński?
13 8
odpowiedź
User
Księgowy
Będą pracować na śmieciówkach za 150 zł tygodniowo jak sami proponowali innym dziennikarzom. Teraz pokażą jakimi są profesjonalistami, a ich teksty zdobędą Grand Press.
12 9
odpowiedź
User
A
Grażyna, powodzenia
10 8
odpowiedź