SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Billik odpowiada za nowe projekty Heliosa, Jakub Bojan - Agory

Tomasz Billik od początku br. pełni funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu gastronomicznego w spółce Helios. Odpowiada m.in. za inwestycję w markę Pasibus. Jego dotychczasowe obowiązki w Agorze przejął Jakub Bojan, który został dyrektorem działu nowych przedsięwzięć.

Article

W styczniu br. Tomasz Billik dołączył do zespołu spółki z grupy kapitałowej Agory - Heliosa i objął stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu gastronomicznego. Odpowiada za realizację planów spółki dotyczących obecności na tym rynku, jest obecnie zaangażowany w projekt inwestycji Heliosa w markę Pasibus. Do jego zadań będzie należało szukanie nowych, konceptów na biznes, budowa i nadzór struktury działalności gastronomicznej w grupie Helios. Wcześniej współtworzył m.in. pierwszy projekt w postaci spółki Foodio Concepts.

Billik pracował w Agorze ponad 11 lat, odpowiadając m.in. za akwizycje jako manager ds. transakcji, a wcześniej - starszy analityk. Do tej pory pracował również przy takich projektach jak Metro TV i Stopklatka TV. Jest członkiem rady nadzorczej spółki Foodio Concepts oraz firmy Step Inside (związana jest z konceptem Pasibusa).

Jakub Bojan dyrektorem działu nowych przedsięwzięć Agory

Obowiązki Tomasza Billika z kolei przejął Jakub Bojan, który pracuje w Agorze od lutego 2019 roku jako dyrektor działu nowych przedsięwzięć. Zajmuje się m.in. opracowaniem koncepcji nowych inwestycji i analizą otoczenia pod kątem wyboru obszarów rozwoju. Bierze też udział w procesach transakcyjnych, takich jak nabycie przez Agorę 40 proc. udziałów w spółce Eurozet. Ściśle współpracuje z zespołem prawnym oraz zarządem Agory (przede wszystkim z Anną Kryńską-Godlewską, która nadzoruje pion Nowe Przedsięwzięcia).

Bojan wcześniej pracował w Grupie Wirtualna Polska przy projektach związanych z akwizycjami spółek z obszaru e-commerce czy przy uruchomieniu telewizji WP. Ma doświadczenie z pracy w PwC i Ernst & Young, a ostatnio w software house Itmagination.

W ub.r. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 2,1 proc. do 1,14 mld zł i 9,4 mln zł zysku netto. Na koniec ub.r. zatrudnienie w całej grupie wynosiło 2 711 etatów, o 136 mniej niż rok wcześniej.

Jednocześnie na koniec ub.r. Agora miała 155,4 mln zł wolnych środków finansowych, w tym 33 mln zł gotówki i jej ekwiwalentów oraz 122,4 mln zł zainwestowane w krótkoterminowe papiery wartościowe. Jednocześnie zadłużenie kredytowe firmy wyniosło 97,8 mln zł, z czego 73,2 mln zł to zadłużenie zewnętrzne Heliosa obejmujące kredyty i leasing.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Billik odpowiada za nowe projekty Heliosa, Jakub Bojan - Agory

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ila
Awanse na dwa miesiące ?
odpowiedź