SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Burczyński prezesem Fabrity Holding. Paweł Wujec w radzie nadzorczej

Prezesem Fabrity Holding został Tomasz Burczyński, który od września 2022 roku był już w zarządzie spółki holdingowej, a jednocześnie współtworzył Fabrity, której jest prezesem od ponad 14 lat. Dotychczasowy prezes Paweł Wujec przeszedł do rady nadzorczej. 

Paweł Wujec był szefem giełdowego holdingu od lutego 2020 roku do końca października 2023 roku, a walne zgromadzenie Fabrity Holding 31 października br. powołało go w skład rady nadzorczej.

- Przeprowadziliśmy transformację biznesową według najlepszych światowych standardów, zwiększając jakość i wartość poszczególnych segmentów działalności oraz samej spółki holdingowej, notowanej na GPW. Podobnie podeszliśmy do procesu sukcesji na stanowisku CEO, który to proces przewidzieliśmy na ponad rok nawet pomimo faktu, że mój następca jest związany z firmą od 20 lat. Zakończyłem swoją misję prezesa i jestem dumny z tego, co zbudowaliśmy jako zespół i jaki zwrot przynieśliśmy akcjonariuszom – komentuje Paweł Wujec.

Nowy CEO Fabrity Holding

Zarząd przewiduje dystrybucję około 15 mln zł w formie dywidendy lub skupu akcji własnych, a o szczegółach zadecyduje Walne Zgromadzenie, które odbędzie się po zamknięciu obecnego roku finansowego. Kwota 15 mln zł to 6,1 zł na akcję (18 proc. obecnego kursu).

Pod kierownictwem Pawła Wujca o inwestorów branżowych trafił biznes chmurowy (spółka zależna Oktawave sprzedana do Netii z Grupy Polsat Plus w czerwcu 2022 roku) oraz biznes marketingowy (spółki zależne Agencja K2 i K2 Precise kupione we wrześniu br. przez międzynarodową Grupę Altavia).

Paweł Wujec przed związaniem z K2/Fabrity przez 8 lat był dyrektorem segmentu internet Agory - jest współzałożycielem portalu Gazeta.pl, jednego z największych serwisów internetowych w Polsce i współtwórcą m.in. Sport.pl czy Plotek.pl. Obecnie jest tez członkiem rad nadzorczych m.in. spółek Nais i Smartnet (Sotrender), a w przeszłości m.in Yieldbird, AMS i HR Link.

– Otworzyliśmy właśnie nowy rozdział w historii grupy, w którym jesteśmy już firmą stricte technologiczną, a naszym głównym biznesem jest produkcja oprogramowania. Przed nami wiele ciekawych możliwości rozwoju i zwiększania wartości fundamentalnej. Finalizujemy założenia nowej strategii i w najbliższych miesiącach zamierzamy zakomunikować inwestorom giełdowym naszą wizję i nasze cele – wskazuje Tomasz Burczyński, prezes Fabrity Holding.

Bez zmian w zarządzie Fabrity Holding pozostaje Artur Piątek, któremu podlega m.in. sfera finansowa.  

Według wstępnych szacunków Grupa Fabrity Holding (wcześniej K2 Holding) odnotowała w I połowie br. wzrost przychodów ze sprzedaży usług o 26 proc. rdr - do 31,5 mln zł, a przychodów operacyjnych o 28 proc. - do 28,4 mln zł. Wynik EBITDA zmalał o 0,5 mln zł, a zysk operacyjny spadł o 0,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Burczyński prezesem Fabrity Holding. Paweł Wujec w radzie nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl