SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Grabowski w zarządzie Agory, będzie nadzorował pion technologii

Z początkiem czerwca członkiem zarządu Agory zostanie Tomasz Grabowski, poprzednio przez prawie 10 lat związany z Accenture. W Agorze będzie nadzorował pion technologii.

Tomasz GrabowskiArticle

Tomasz Grabowski został powołany do zarządu Agory przez jego obecnych członków na zasadzie kooptacji.

W firmie będzie nadzorował pion technologii, działy technologiczne odpowiedzialne za rozwój funkcjonalności dla Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz rozwój innowacji technologicznych i dział big data.

Grabowski przechodzi do Agory z Accenture

W komunikacie Agory zaznaczono, że Tomasz Grabowski od ponad 24 lat zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania strategicznego, cyfryzacją przedsiębiorstw oraz zarządzaniem obszarem IT i sprzedażą.

Poprzednio prze prawie 10 lat był związany z firmą Accenture,  w latach 2017-2020 jako dyrektor zarządzający był szefem rynku telekomunikacyjnego, mediów i technologii, oraz nadzorował pracę warszawskiego centrum zaawansowanej analityki. Wcześniej pracował jako partner i menedżer w innych międzynarodowych oraz polskich firmach doradczych.

- W swojej karierze zawodowej jako ekspert i bardzo doświadczony menedżer zaangażowany był w wiele projektów strategicznych mających na celu transformację cyfrową organizacji, projektowanie i wdrażanie strategii korporacyjnych, a także w projekty wdrożeniowe w obszarze technologii. Prowadził je dla wielu klientów w Polsce i na całym świecie, głównie w branży telekomunikacyjnej, finansowej, mediach, a także dla firm z sektora energetycznego i publicznego - wyliczono w komunikacie Agory.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Prezesem Agory od wiosny 2014 roku jest Bartosz Hojka. W zarządzie są też Tomasz Jagiełło (od połowy 2013 roku), Agnieszka Sadowska (od marca 2017 roku) oraz Anna Kryńska-Godlewska (od listopada 2017 roku). Z końcem września ub.r. z zarządu Agory odszedł dyrektor finansowy Grzegorz Kania, objął podobną funkcję w produkującej gry mobilne spółce Huuuge. W zarządzie Agory jego obowiązki przejęła Anna Kryńska-Godlewska.

W ub.r. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 33 proc. do 836,4 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 6 mln zł zysku do 130,24 mln zł straty. Wzrost wyników osiągnęła jedynie w pionie internetowym - segment outdoorowy zanotował spadek wpływów o 37,9 proc., radiowy - o 22,5 proc., a pion filmowo-książkowy miał 17,2 mln zł straty EBITDA.

Na koniec ub.r. grupa Agora zatrudniała 2777 osób na umowę o pracę, o 219 mniej niż rok wcześniej. Firma zaoszczędziła 28,6 mln zł na wynagrodzeniach i świadczeniach na rzecz pracowników i stałych współpracowników.

 

Dołącz do dyskusji: Tomasz Grabowski w zarządzie Agory, będzie nadzorował pion technologii

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
?
nie za start?
odpowiedź