SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Lis komentuje decyzję TVN

"Nie zdziwiła mnie taka decyzja zarządu tvn, bo po tvn niczego więcej nie mógłbym się spodziewać" - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Lis.

Twórca "Faktów", najlepszego polskiego programu informacyjnego, został we wtorek wyrzucony z tvn. Rzecznik stacji w uzasadnieniu napisał m.in., że Tomasz Lis naruszył "apolityczną formułę Telewizji TVN" (pełny tekst uzasadnienia tutaj).
 
- Wzrusza mnie troska tvn o wiarygodność programu. Miliony widzów "Faktów" doskonale wiedzą, kto tej wiarygodności przez całe lata pilnował. O te opinie jestem spokojny a uzasadnienie zawarte w powyższym zdaniu uznaje za kuriozalne - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl TOMASZ LIS.
 
- Nie zdziwiła mnie taka decyzja zarządu tvn, bo po tvn niczego więcej nie mógłbym się spodziewać - dodał Lis.
 
Jak powiedział nam Tomasz Lis przez te 15 dni od opublikowania sondażu Newsweeka nikt z zarządu tvn z nim nie rozmawiał a tu po ogłoszeniu wyników nie pozwolono mu złożyć żadnego oświadczenia na antenie "Faktów", tylko widzowie wysłuchali "dziwnego oświadczenia rzecznika tvn".
 
Powiedział, że w sprawie konsekwencji zerwania kontraktu przez TVN skontaktuje się z prawnikami. "Nie mówię, że prawnicy będą się zajmowali kwestiami finansowymi" - zastrzegł. Dodał, że według wcześniejszych ocen prawników już samo zwolnienie go z obowiązku świadczenia pracy było złamaniem prawa. "Jeśli teraz okaże się, że wypowiedzenie kontraktu było również złamaniem prawa, to sytuacja będzie wymagała rozwiązania, ale co dalej, na razie nie mogę powiedzieć". Pytany co dalej się stanie, Lis odparł: "kurz opadnie".

A jak na to zareagowali dziennikarze "Faktów?
 
- Mam poczucie, że zespół jest ze mną    - dodał Tomasz Lis.
 
Czy może oznaczać to, że niebawem z tvn odejdą najlepsi reporterzy? Przekonamy się w najbliższym czasie.
 
Tymczasem Tomasza Lisa czeka teraz półroczny okres wypowiedzenia; przez ten czas nie będzie mógł pracować w konkurencyjnych mediach.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis komentuje decyzję TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl