SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Matynia za Piotra Matczuka szefem Centrum Informacyjnego Rządu

Tomasz Matynia obejmie funkcję dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Matczuka.

Tomasz Matynia, fot. TV Republika Article

O objęciu przez Tomasza Matynię stanowiska dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu jako Pierwszy poinformował serwis 300polityka.pl. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, potwierdził to w wypowiedzi na PAP.

Tomasz Matynia jest związany z KPRM od stycznia br. Początkowo pracował w CIR, a w maju został zastępcą dyrektora departamentu studiów strategicznych. Od marca jest przedstawicielem premiera w radzie Centrum Badania Opinii Społecznej.

Od listopada 2015 roku do stycznia br. Matynia był szefem gabinetu politycznego ministra zdrowia (ministrem był wówczas Konstanty Radziwiłł). Kierował też strukturami PiS w Wieluniu. W 2014 roku ukończył studia politologiczne na Uniwersytecie Warszawskim.

Matynia będzie trzecim dyrektorem CIR, odkąd w grudniu ub.r. premierem został Mateusz Morawiecki. Na początku stycznia funkcję szefa CIR objęła Sylwia Matusiak, a w marcu zastąpił ją Piotr Matczuk.

Matczuk wspólnie z Anną Plakwicz wrócili do KPRM po niecałym roku przerwy, kiedy prowadzili własną agencję Solvere. Założyli ją w maju ub.r. kilka dni przed zakończeniem pracy w KPRM, w związku z czym według CBA oceniło, że naruszyli ustawę antykorupcyjną. Wiosną ub.r. warszawska prokuratura po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego odmówiła podjęcia śledztwa w tej sprawie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Matynia za Piotra Matczuka szefem Centrum Informacyjnego Rządu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl