SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Niski za Wiktora Pilarczyka prezesem oddziału Polska Press w Gdańsku

Z początkiem czerwca stanowisko prezesa oddziału Polska Press w Gdańsku obejmie Tomasz Niski, zastąpi Wiktora Pilarczyka. Niski w Polska Press pracował już wcześniej przez 18 lat.

Tomasz NiskiArticle

Wiktor Pilarczyk odchodzi z Polska Press za porozumieniem stron. - Wiktor, dziękujemy Ci za Twój wkład włożony w rozwój Oddziału w Gdańsku oraz biura reklamy w Warszawie - napisano w komunikacie prasowym firmy.

Pilarczyk był z nią związany przez 10 lat. Początkowo był doradcą zarządu, potem prezesem biura reklamy, a szefem gdańskiego oddziału został w listopadzie 2016 roku, zastępując wtedy Tomasza Niskiego.

Gdańsk oddział Polska Press wydaje „Dziennik Bałtycki”, 19 tygodników lokalnych, serwis internetowy dziennikbaltycki.pl oraz lokalne wydanie naszemiasto.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Tomasz Niski w latach 2017-2020 był prezesem Areny Gdańsk, a w ub.r. został ekspertem w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

W Polska Press pracował przez 18 lat. Prezesem gdańskiego oddziału był w latach 2012-2016, a w latach 2003-2004 pełnił tam funkcję wiceprezesa. W latach 2011-2012 był kolejno prezesem i wiceprezesem oddziału wydawnictwie w Krakowie, a w latach 2004-2007 prezesem i wiceprezesem Oficyny Wydawniczej Wielkopolski powiązanej kapitałowo z Polska Press.

Pracował też jako prezes w Mediach Regionalnych (Polska Press kupiła je w 2013 roku), a w latach 2007-2009 jako dyrektor zarządzający Gazeta Pomorska Media House.

Z branżą mediów jest związany od prawie 30 lat. Zaczął w Ruchu, w latach 1993-1998 był dyrektorem ds. kolportażu w gdańskim oddziale.

Seria roszad w Polska Press

W Polska Press już od ogłoszenia w grudniu ub.r. kupna wydawnictwa przez Orlen zaczęły się zmiany personalne, które przybrały na sile w kwietniu i maju.

Z redakcji „Dziennika Zachodniego” w ostatnim czasie odeszli: dziennikarka i redaktorka Justyna Przybytek-Pawlik (nie komentowała powodów odejścia), wiceszefowa newsroomu Katarzyna Pachelska (w połowie marca została wicenaczelną w Media Operatorze) i zastępca redaktora naczelnego Janusz Szymonik (rozstali się z powodu zakupu spółki przez Orlen). Z początkiem maja rozstano się z kierującym dziennikiem przez ponad dekadę Markiem Twarogiem. Według informacji Wirtualnemedia.pl rozstał się z firmą za porozumieniem stron. Członkini zarządu Polska Press ds. redakcyjnych Dorota Kania powiedziała nam, że chce oprzeć się na osobach, które zna i które mogą zagwarantować wzrost sprzedaży i odwiedzalności w internecie. W styczniu z redakcji odeszły jej sekretarz Anna Ładuniuk (odeszła na emeryturę) i publicystka Agata Pustułka (została rzeczniczką prasową Śląskiego Uniwersytetu Medycznego).

Z „Głosu Wielkopolskiego” w zeszłym tygodniu odeszła dziennikarka, felietonistka i była wicenaczelna tytułu Kamilla Placko-Wozińska. „Rezygnuję, bo do niszczenia gazet przez spółkę Obajtek-Kania nie chcę się przykładać nawet w tak skromnym zakresie” - napisała w swoich mediach społecznościowych. W marcu redakcję opuścili też m.in. reporter działu miejskiego Mikołaj Woźniak, zajmujący się tematyką kryminalną Norbert Kowalski, pisząca o ekologii Marta Danielewicz, dziennikarz polityczny Błażej Dąbkowski, dziennikarz śledczy Łukasz Cieśla i Anastazja Bezduszna z działu Dodatki.

Nowy naczelny „Gazety Codziennej Nowiny” (zastąpił Stanisława Sowę, który rozstał się z firmą za porozumieniem stron) zerwał współpracę z felietonistą Janem Miszczakiem z powodu zamieszczonej w tekście kpiny z kupna wydawnictwa.

Jerzy Sułowski, kierujący „Dziennikiem Polskim” i „Gazetą Krakowską”, z końcem kwietnia odszedł ze spółki za porozumieniem stron, zastąpił go Wojciech Mucha.

W styczniu Paweł Siennicki odszedł ze stanowiska redaktora naczelnego „Polski Metropolii Warszawskiej”, został wiceprezesem Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Redaktorem naczelnym „Naszej Historii” przestał być Wojciech Rogacin (zastąpił Siennickiego na stanowisku szefa redakcji „Polski Metropolii Warszawskiej”). W maju z funkcji I zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika zrezygnował Witold Głowacki. - Nie widzę dla siebie miejsca w jego nowej formule przygotowywanej przez wydawnictwo - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl.

W funkcji prezesa Polska Press w marcu odeszła Dorota Stanek, z początkiem kwietnia odwołanego Pawła Fąfarę jako członek zarządu ds. redakcyjnych zastąpiła Dorota Kania. W drugiej połowie kwietnia odeszli Magdalena Chudzikiewicz i wiceprezes Dariusz Świąder. W zeszłym tygodniu na prezesa firmy został powołany Tomasz Przybek.

Co wydaje Polska Press?

Polska Press wydaje 20 dzienników regionalnych W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych („Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”), a także prawie 150 tygodników lokalnych (m.in. „Nasza Historia”, „Moto Salon”, „Moto Salon Classic”, „Strefa Biznesu”, „Strefa Agro”) oraz bezpłatna gazeta „Naszemiasto.pl”.

Firma wydaje też ok. 500 serwisów internetowych, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

Grupa kapitałowa Polska Press w 2019 r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 398,44 mln zł oraz zysku netto z 9,64 do 8,59 mln zł. Wpływy ze sprzedaży gazet zmalały o 8,9 proc., z reklam - o 4,9 proc., a liczba pracowników wynosiła 2 126.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Niski za Wiktora Pilarczyka prezesem oddziału Polska Press w Gdańsku

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
USB
No i świetny ruch. Odetchnął gdansk i centrala tez.
odpowiedź
User
log
a kiedy kiełbasa w db?
odpowiedź
User
czekamy
a kiedy kiełbasa w db?


już za chwileczkę :)
odpowiedź