SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Raczek redaktorem naczelnym pisma "Magazyn Filmowy"

Tomasz Raczek został nowym redaktorem naczelnym "Magazynu Filmowego", miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Armatę.

Tomasz Raczek, fot. akpa Article

Tomasz Raczek nominacja na naczelnego "Magazynu Filmowego" traktuje jako wyróżnienie.

- Stawiam sobie dwa cele. Po pierwsze: unowocześnienie pisma i otwarcie go na nowe media. I po drugie: stworzenie platformy dialogu pomiędzy starszym, a młodszym pokoleniem filmowców. Uważam, ze jest to możliwe. Młodsi mogą się wiele nauczyć od starszego pokolenia i odwrotnie: starsi będą mogli zaczerpnąć ze świeżości i z entuzjazmu filmowców młodszego pokolenia. Najlepszym przykładem takiej wymiany były moje rozmowy z Zygmuntem Kałużyńskim w ramach programu  "Perły z lamusa" - mówi Wirtualnemedia.pl Tomasz Raczek, redaktor naczelny "Magazynu Filmowego”.

Ze stanowiska szefa pisma ustępuje dziennikarz, krytyk filmowy i muzyczny - Jerzy Armata. W tej chwili przygotowuje marcowy numer "Magazynu Filmowego". Nad kwietniowym będzie pracował już nowy jego szef. W rozmowie z nami zapowiada też poszerzenie grona współpracowników magazynu i odświeżenie jego formuły.

Tomasz Raczek był już redaktorem naczelnym magazynów „Film”, „Playboy” i „Voyage”, gospodarzem programów telewizyjnych takich jak m.in. „Perły z lamusa” (wspólnie z Zygmuntem Kałużyńskim), „Siódme niebo” oraz „Perły i wieprze”. W radiu TOK FM prowadzi audycję "Szczerotok".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Raczek redaktorem naczelnym pisma "Magazyn Filmowy"

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mb24
Zawsze mnie to śmieszy, jak przychodzi nowy naczelny i odświeża pismo, dobiera współpracowników, mówi o tym (czasem więcej niż...), zaczyna opowiadać o tym na ściankach i fejsie, pisać na instagramie etc., a kilka miesięcy później (no, czasem rok minie), okazuje sie, że pomysły nie wypaliły, pismo jeszcze bardziej podupadło, współpracownicy piszą już gdzie indziej, a za chwilę przychodzi nowy naczelny (zwykle: bardziej/mniej znany od poprzedniego), zapowiada zmiany, odświeżenie formuły pisma i schemat się powtarza...
12 12
odpowiedź
User
Mike
Bardzo fajnie że będzie młodziej i nowocześniej, radzę jednak sprawdzić średnią wieku odbiorców - członków SFP którzy są jedynymi czytelnikami Magazynu
12 8
odpowiedź
User
wujek
Ten pan już zarżnął kultowy miesięcznik Film. Wspólnie z Prokopem. Nie da się być celebrytą, spacerować po ściankach, a w między czasie tworzyć coś mądrego. Sorry.
13 10
odpowiedź
User
pissmak
Podstawowe pytanie - po co to? Kto dziś czyta prasę, w dodatku filmową? Co druk jest w stanie zaoferować, czego nie oferują portale z najświeższymi newsami o filmach, trailery, zdjęcia itp. a co niektóre dobre recenzje i artykuły? Chwilami mam wrażenie, że takie stanowiska to jakieś zapchajdziury tylko po to by parę postaci miało gdzie popracować.
9 8
odpowiedź