SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Rożek i Maciej Kawecki szukają na świecie polskich naukowców. Rusza cykl “Innowatorzy”

Dr Tomasz Rożek i dr Maciej Kawecki wspólnie nagrywają cykl “Innowatorzy” który przybliża środowisko  młodych polskich naukowców. Serię wywiadów można oglądać w internecie.

- Spotykanie się z młodymi, ambitnymi ludźmi to olbrzymia przyjemność. Każde spotkanie to dla mnie także powód do dumy. To dzisiejsi superbohaterowie, którzy zmieniają światową naukę. Zmieniają świat - mówi Tomasz Rożek.

Inspiracją do tych spotkań była książka Tomasza Rożka „Akademia Superbohaterów”, przedstawiająca działalność i osiągnięcia najwybitniejszych polskich naukowców, którzy wynikami swoich prac zapisali karty światowej nauki. Obok Kopernika czy Skłodowskiej, wielu polskich uczonych dokonało przełomowych odkryć, niestety o części z nich mało kto dzisiaj pamięta.

Seria „Innowatorzy” przybliża środowisko wyjątkowych, młodych Polaków, starających się zmienić naszą rzeczywistość na lepszą. Przedstawia wizjonerów, którzy mierzą się z problemami z nimi często w oryginalny sposób.

W pierwszym odcinku Tomasz Rożek i Maciej Kawecki spotkają się w Miami z twórcami startupu Calmsie. Młodzi polscy naukowcy są autorami innowacji w medycynie. Opracowali cyfrowy terapeutyk dla dzieci z depresją i zaburzeniami lękowymi. To algorytm zastosowany w aplikacji na tablet lub smartfon, który może pomóc w leczeniu, prowokując terapeutyczne zachowania u dzieci.

W kolejnym odcinku poszukiwacze współczesnych superbohaterów odwiedzą jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie - Yale. Spotkają się z trójką uczących się tam polskich studentów, którzy opowiedzą, dlaczego system edukacji na tej uczelni jest tak wyjątkowy i czym różni się od systemu edukacji na polskich uczelniach.

Kolejne części serii emitowane będą kanale “Nauka To Lubię” na YouTube w miesięcznych odstępach. Początek serii znaleźć można na stronie naukatolubie.pl. Partnerem technologicznym cyklu „Innowatorzy” jest PLL LOT.
 
Dr Tomasz Rożek to fizyk, dziennikarz i wieloletni popularyzator nauki. Autor kanału Nauka. To Lubię na którym od lat sprawdza naukowe fakty i opowiada o nich w zrozumiały sposób. Niedawno z myślą o dzieciach uruchomił nowy kanał: Nauka. To Lubię Junior. Publikuje na nim ciekawostki, materiały edukacyjne i eksperymenty. W 2020 roku Tomasz Rożek założył Fundację Nauka To Lubię. Do jej kluczowych projektów należy Akademia Cyfrowego Rodzica – miejsce edukacji rodziców i nauczycieli nt. potencjalnych zagrożeń w sieci. Fundacja promuje także wybitnych polskich naukowców. W ramach swojej misji, przyznaje granty autorom ciekawych projektów.

Dr Maciej Kawecki to prawnik, dziennikarz, nauczyciel akademicki, prezes Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu bezpieczeństwa danych osobowych. Od 2019 dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Od 2021 pełni funkcję prorektora. Jest również prowadzącym cykl technologiczny w programie Dzień Dobry TVN. Prowadzi także program „Technicznie Rzecz Biorąc” w Onet oraz Komputer Świat.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Rożek i Maciej Kawecki szukają na świecie polskich naukowców. Rusza cykl “Innowatorzy”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Figurka
PLL LOT, czyli będą palić mnóstwo paliwa do podróżowania po świecie, żeby pokazać, że polscy naukowcy na udaną karierę mogą liczyć tylko poza naszym krajem? :(
odpowiedź
User
PK
Niech Pan Rożek jeszcze raz nam wytłumaczy dlaczego należy się szczepić przeciw COVID oraz dlaczego szczepionka jest skuteczna. Ciemny lud potrzebuje pseudo naukowców, którzy powielają półprawdy.
odpowiedź
User
Zbyszek
@Figurka Ty, rozumiem, że tylko z buta podróżujesz, żeby nie spalać paliwa oczywiscie.
odpowiedź