SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Sakiewicz i Gójska-Hejke w „Gazecie Wyborczej” przepraszają Suboticia za tekst z „Gazety Polskiej”

W sobotnio-niedzielnym wydaniu „Gazety Wyborczej” ukazały się przeprosiny Tomasza Sakiewicza i Katarzyny Gójskiej-Hejke wobec Milania Suboticia, byłego sekretarza programowego TVN, za napisanie o nim w „Gazecie Polskiej” w 2006 roku, że współpracował z WSI po 1993 roku. Jest to realizacja wyroku Sądu Najwyższego.

Katarzyna Gójska-Hejke i Tomasz Sakiewicz Article

Przeprosiny dotyczą artykułu Katarzyny Gójskiej-Hejke „WSI na wizji” opublikowanego w „Gazecie Polskiej” w październiku 2006 roku (redaktorem naczelny pisma jest Tomasz Sakiewicz). Dziennikarka napisała, że Subotić jako sekretarz programowy TVN doradzał przy akceptacji programów publicystycznych tej stacji (m.in. programu „Teraz My”, w którym w 2006 roku ujawniono tzw. taśmy Beger) oraz że od 1984 roku współpracował z wojskowymi służbami PRL, a od 1993 roku - z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Subotić przyznał, że współpracował ze służbami PRL-u, natomiast zaprzeczył, jakoby był współpracownikiem WSI po 1993 roku. Tłumaczył, że raport z weryfikacji WSI bezpodstawnie wymienia go jako agenta WSI. Z kolei kierownictwo TVN podało, że Subotić nie miał wpływu na wydanie „Teraz My”, w którym ujawniono taśmy Beger.

W pozwie Milan Subotić domagał się od Katarzyny Gójskiej-Hejke i Tomasza Sakiewicza przeprosin oraz 20 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd pierwszej instancji oddalił pozew, uzasadniając, że dziennikarze „Gazety Polskiej” oparli tekst na wiarygodnym źródle - raporcie z likwidacji WSI. Subotić odwołał się od wyroku, a sąd apelacyjny w sierpniu 2015 roku zdecydował, że pozwani mają opublikować przeprosiny w „Gazecie Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”, natomiast oddalił wniosek o zapłatę zadośćuczynienia.

Sakiewicz i Gójska-Hejke złożyli skargę kasacyjną na ten wyrok. W marcu br. została ona oddalona przez Sąd Najwyższy.

W analogicznych komunikatach w „Gazecie Wyborczej” dziennikarze przepraszają Milana Suboticia za naruszenie jego dobrego imienia poprzez zamieszczenie „niezgodnych z prawdą i krzywdzących treści”, jakoby od 1993 roku współpracował on z WSI.

Ponad dwa lata temu Tomasz Sakiewicz na łamach „Polityki” przeprosił fotografa Krzysztofa Hejke (pracującego przez kilka lat w „Gazecie Polskiej”) za wypowiedź o nim udzieloną parę lat wcześniej właśnie „Polityce”.

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 30 011 egz. Od początku marca tygodnik ma nowy format, logo i szatę graficzną.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sakiewicz i Gójska-Hejke w „Gazecie Wyborczej” przepraszają Suboticia za tekst z „Gazety Polskiej”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ała
Z perspektywy czasu może dziwić, że gdy orzekano w I instancji, ktokolwiek uważał raport likwidacji WSI za źródło wiarygodne.
A potem było kilkadziesiąt odrębnych postępowań wytoczonych przez zwykłych funkcjonariuszy, a państwo polskie płaciło odszkodowania...

A obecnie raport jest tylko pomnikiem polskiej głupoty. Bośmy jedynym krajem, który ujawnia dane własnego wywiadu i nazwiska własnych funkcjonariuszy. I to jeszcze z (nie)dokładnością podobną do fekaliów wrzuconych we wiatrak.
37 18
odpowiedź
User
jkej
Myślę, że Sakiewicza i Hejkę jasny ch*j strzela jak widzą swoje przeprosiny i to jeszcze w Wyborczej! ;>
41 15
odpowiedź
User
xm
Po tych przeprosinach na łamach Wyborczej tej dwójce pisowskich propagandystow pewnie aż jelita wykręca z wściekłosci I dobrze!
38 19
odpowiedź
User
sdf
2006 rok! Błyskawiczna reakcja wymiaru sprawiedliwości! Brawo! Brońcie tego przed Ziobrą i PiS-em, bo oni to zniszczą!
19 18
odpowiedź
User
Ha, ha, ha
Proponuję, aby tacy ludzie jak wyżej wymienieni i ich żałosne gazetki nigdy więcej w historii tego kraju nie byli dopuszczeni do głosu. Poza tym zlikwidować republikę i inne prawackie media, bo prawica to symbol upadku kultury co widać chociażby po wyczynach polityków PiSu. Taki totalny symbol głupoty. Na tym należy uczyć dzieci jak nie postępować. Czasem się zastanawiam jak nie wstyd ludziom przyznawać się do prawackich poglądów... To ciekawy fenomen...
22 23
odpowiedź