SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzech konsultantów doradza szefowi TVP

Krzysztof Luft, Jan Ordyński i Sławomir Rogowski będą konsultantami dyrektora generalnego Telewizji Polskiej Tomasza Syguta - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Mają doradzać nowym władzom TVP. 

Tomasz Sygut, dyrektor generalny TVP (fot. TVP)Tomasz Sygut, dyrektor generalny TVP (fot. TVP)

Jakie obowiązki będą mieli konsultanci? - Wymienione przez Pana osoby są współpracownikami TVP i posiadają dokładny zakres obowiązków. Obejmuje on m.in. przygotowywanie analiz dotyczących modelu docelowego funkcjonowania telewizji publicznej, także w kontekście prac nad nową ustawą medialną - informuje Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

20 grudnia Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwołał m.in. prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza. Nowym prezesem został wówczas Tomasz Sygut, który w przeszłości był m.in. szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i kierował serwisem informacyjnym Nowej TV. Pod koniec grudnia zapadła decyzja o postawieniu mediów publicznych w stan likwidacji. Likwidatorem TVP został Daniel Gorgosz. Sygut objął wtedy stanowisko dyrektora generalnego. Tydzień temu zmiany w spółce wpisano do Krajowego Rejestru Sądowego.

Kim są konsultanci szefa TVP?

Krzysztof Luft od lutego 2021 roku wchodzi w skład rady programowej TVP. W latach 1999-2001 był rzecznikiem rządu Jerzego Buzka, a w latach 2008-2010 kierował biurem prasowym Kancelarii Sejmu. W latach 2010-2016 Luft był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Został powołany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. W ostatnich latach Luft dał się poznać jako mocny krytyk jej obecnego przewodniczącego Macieja Świrskiego.

Jan Ordyński to wiceprezes Towarzystwa Dziennikarskiego i członek rady programowej Polskiego Radia. W latach 2009-2016 był związany z kanałem TVP Info. Prowadził m.in. programy „Rozmowa dnia”,  „Minęła dwudziesta” oraz „INFORozmowa”. Był też gospodarzem programu  „Gorący temat” w TVP2.

Sławomir Rogowski to były dyrektor Agencji Filmowej Telewizji Polskiej, a także były członek zarządu Totalizatora Sportowego. W latach 2010-2016 zasiadał w KRRiT. Został rekomendowany na to stanowisko przez klub poselski Lewica.

W zeszły piątek sejmowa komisja finansów publicznych zaakceptowała przeznaczenie z rezerwy celowej budżetu państwa na br. 600 mln zł na potrzeby Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i 17 regionalnych rozgłośni publicznych. TVP podała w komunikacie, że ta kwota „znacząco pomoże w realizacji misji publicznej, jednak nie zaspokoi w pełni potrzeb mediów publicznych do jej wypełnienia”. Nadawca publiczny po zawetowaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy okołobudżetowej, nie może liczyć na rekompensatę abonamentową. Oczekuje bezzwłocznego przekazania środków z abonamentu RTV przez KRRiT.

Dołącz do dyskusji: Trzech konsultantów doradza szefowi TVP

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pola
Pluralizm doradców gwarantuje obiektywizm, rzetelność i beztronność telewizji publicznej. Dziękuję.
odpowiedź
User
X
Kolejni zatrudnieni w firmie postawionej w stan "likwidacji" :)
odpowiedź
User
Honald Duj
"Dokładny zakres ich obowiązków nie został jeszcze wyznaczony"
Ale sowite wynagrodzenie zapewne tak. Jesteście obrzydliwi, gorsi od pisu i wszyscy siebie warci.
odpowiedź