SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Terlikowski z nowym podcastem

Tomasz Terlikowski będzie miał stały podcast „Wciąż tak myślę” w serwisie Więź.pl. Pierwszy odcinek cotygodniowych nagrań pojawi się w piątek 5 kwietnia.

Tomasz Terlikowski (fot. materiały prasowe) Tomasz Terlikowski (fot. materiały prasowe)

Redakcja Więź.pl i Tomasz Terlikowski uzgodnili przeniesienie podcastów publicysty pod markę „Więź. Podcasty nieoczywiste”. 19 marca Terlikowski zakończył współpracę z portalem Deon.pl po tym, jak redakcja odmówiła publikacji jego cotygodniowego felietonu pod zarzutem niezgodności z „duszpasterskim dziełem jezuitów”. Felieton ostatecznie ukazał się w portalu Więź.pl.

W trakcie czteroletniej współpracy z jezuickim środowiskiem powstało 130 odcinków podcastu, w których autor analizował i komentował bieżące wydarzenia w Kościele, a także rozmawiał z zaproszonymi przez siebie gośćmi. Pod marką „Więź. Podcasty nieoczywiste” audycja zyska nowy tytuł – „Wciąż tak myślę” – ale nadal będzie publikowana co tydzień, nie zmieni się też jej autorska formuła.

Powstawanie podcastu Tomasza Terlikowskiego, jak i innych autorskich podcastów „Więzi” można wesprzeć dobrowolnymi wpłatami w serwisie Patronite lub bezpośrednimi przelewami na konto.

„Więź. Podcasty nieoczywiste” ukazują się regularnie od maja 2022 roku dzięki dobrowolnemu finansowemu wsparciu serwisie Patronite. Dotąd ukazało się 117 odcinków, których można słuchać we wszystkich popularnych kanałach podcastowych: Spotify, Youtube, Apple Podcasts, Soundcloud, Anchor.

Tematycznie audycje dotyczą spraw społeczno-politycznych, duchowych i kulturalnych. Łączy je personalistyczne spojrzenie na rzeczywistość, a także autorki i autorzy, którymi byli do tej pory redaktorzy portalu i kwartalnika „Więź”.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/bartosz-bartosik-redaktor-naczelny-wiez-pl ##

Tomasz Terlikowski jest publicystą, pisarzem i działaczem katolickim. Od wielu lat związany z mediami katolickimi, publikował w „Więzi”, „Tygodniku Powszechnym”, „Gościu Niedzielnym”.

Prowadzi także audycję w RMF 24, pisze felietony dla Wprost.pl.

W 2022 roku współpracę z publicystą zerwała telewizja Republika i Niezależna.pl, po tym jak skrytykował ministra edukacji Przemysława Czarnka za słowa o skazaniu za pedofilię mężczyzny związanego z PO.

Od 2020 roku Terlikowski za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz radia, prasy i telewizji, szeroko komentuje przykłady tuszowania przestępstw seksualnych w polskim kościele katolickim przez biskupów.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Terlikowski z nowym podcastem

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
TT kiedys myslal inaczej,teraz tak juz nie mysli,ciekawe jak bedzie ponownie myslal.
6 3
odpowiedź
User
Ulala
Kto ogląda Sprzedawczyka, który Bogu świeczkę a diablu ogarek
4 4
odpowiedź
User
On
Śliski typ. Kiedyś pałkarz jak religijny fundamentalista, dziś pałkarz jako religijny liberał.
3 1
odpowiedź