SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Wróblewski i Piotr Gontarczyk w zespole tygodnika Lisickiego

Były redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Tomasz Wróblewski oraz historyk Piotr Gontarczyk znajdą się w zespole nowego tygodnika opinii przygotowywanego przez Pawła Lisickiego i byłych autorów „Uważam Rze”.

Paweł Lisicki

Paweł Lisicki

Tomasz Wróblewski otrzymał propozycję pisania dla tytułu od naczelnego i ją przyjął. - Będę pisał o tym co mnie interesuje. Zapewne będą to tematy dotyczące problematyki społecznej, gospodarczej i politycznej - mówi nam dziennikarz.

Wróblewski w listopadzie został zwolniony z „Rzeczpospolitej” przez Grzegorza Hajdarowicza. Stało się to po wydrukowaniu tekstu „Trotyl we wraku tupolewa” Cezarego Gmyza (dowiedz się więcej). W przeszłości był m.im. naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej” i „Newsweeka” oraz dyrektorem zarządzającym Polskapresse.

Dla nowego tytułu pisać będzie też Piotr Gontarczyk, politolog i historyk, który pracuje jako główny specjalista w Biurze Edukacji Publicznej IPN. Jest autorem kilku książek i ponad 200 tekstów naukowych i publicystycznych.

Jak już informowaliśmy, w nowym piśmie (robocza nazwa to „Tygodnik Lisickiego”) publikować mają też m.in. Bronisław Wildstein, Piotr Gabryel, Rafał Ziemkiewicz, Piotr Semka, Cezary Gmyz, Piotr Gociek, Piotr Gursztyn, Andrzej Horubała, Agnieszka Rybak, Waldemar Łysiak, Marek Magierowski i Sławomir Cenckiewicz. Tygodnik ma ruszyć na początku 2013 roku. W tej chwili prowadzone są rozmowy z inwestorami zainteresowanymi współfinansowaniem tytułu (więcej na ten temat).

>>> Sprzedaż tygodników opinii - raport portalu Wirtualnemedia.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Wróblewski i Piotr Gontarczyk w zespole tygodnika Lisickiego

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
szczypan
Wróblewskiego to trzymać z daleka po tytuł padnie. Jeszcze im mało po przejściach u Hajdarowicza?
9 8
odpowiedź
User
A17
Razem z "W Sieci" (już 250 000 nakładu!!!) zostawią w tyle lewacką konkurencję z Lisem i Paradowską :-)
8 8
odpowiedź
User
A17
Razem z "W Sieci" (już 250 000 nakładu!!!) zostawią w tyle lewacką konkurencję z Lisem i Paradowską :-)
8 8
odpowiedź
User
Medioznaffca
A ile z tych 250 tys. się sprzedało?
8 8
odpowiedź
User
Drrrrum
Budyń budynia znowu w mediach. Lisicki opamiętaj się.
8 8
odpowiedź