SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Wróblewski ma zostać wiceprezesem Presspubliki

- Rozmawiamy z Tomaszem Wróblewskim w sprawie objęcia przez niego stanowiska wiceprezesa zarządu Presspubliki - mówi nam Jarosław Knap, doradca zarządu Grupy Gremi. Wczoraj Wróblewski odszedł z “DGP”.

Tomasz Wróblewski

Tomasz Wróblewski

Jarosław Knap przyznaje, że negocjacje z Wróblewskim są zaawansowane. Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej Presspubliki nastąpią na walnym zgromadzeniu wspólników tej spółki, ale terminu jego zwołania Jarosław Knap jeszcze nie podaje. - Będzie to w niedalekim czasie - mówi tylko. Czy Gremi Media przelały już pieniądze Mecomowi za udziały w Presspublice? - Transakcja jest finalizowana - informuje Knap. Nie chce on mówić o tym, jakie inne zmiany personalne nastąpić mogą w Presspublice i “Rzeczpospolitej”.

Tomasz Wróblewski od wczoraj nie kieruje już “Dziennikiem Gazetą Prawną” (Infor Biznes), zastąpiła go tam dotychczasowa wicenaczelna Jadwiga Sztabińska, która w „DGP” pracuje od lipca br. (więcej na ten temat). Wróblewski naczelnym tego tytułu był od marca 2010 roku, wcześniej do jesieni 2008 roku był członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym w Grupie Wydawniczej Polskapresse, gdzie odpowiadał za zakończony ostatecznie fiaskiem projekt dziennika “Polska”. W przeszłości był też m.in. naczelnym tygodnika “Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska).

>>> Wszystkie dzienniki tracą, najwięcej “Rzeczpospolita”

Spółka Gremi Media Hajdarowicza umowę zakupu 51 proc. udziałów w Presspublice od brytyjskiego funduszu Mecom za 80 mln zł podpisała 30 czerwca br. (dowiedz się więcej). Na transakcję Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zgodził się we wrześniu br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Wróblewski ma zostać wiceprezesem Presspubliki

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zuśka F.
Brawo Tomek!!! Powodzenia ci życzę. Jesteś świetnym fachowcem, jednym z czołówki publicystów w tym kraju. Wszystkiego dobrego w związku z nowymi obowiązkami! I nie przejmuj się krytykantami, którym wszystko się nie podoba, jesteś znakomitym dziennikarzem! Rozbij bank i porusz to skostniałe towarzystwo w "Rzepie"!
8 8
odpowiedź
User
ik
W takim tempie, to Wróblowi zabraknie tytułów, gdzie znajdzie pracę. Jest pewna prawidłowość - w każdej następnej gazecie pracuje krócej...
8 8
odpowiedź
User
Monia zrób magistra
Dobrze, że opuściłeś to towarzystwo na Okopowej, gdzie rządzą niedouczone lesbijki.
8 8
odpowiedź
User
WF
A wcześniej Polskapresse, gdzie rzadzi niedouczona "dama"
8 8
odpowiedź
User
Zyga
Niedouczone lesbijki bez magisterium coraz częściej pojawiają się w mediach rządowych, widać to kolejny etap walki klasowej. A Tomek ma zawsze dobre pomysły tylko że zawsze mu nie wychodzą. Taki z niego Jonasz...
8 8
odpowiedź