SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Towarzystwo Dziennikarskie apeluje do demonstrantów, by wszystkie media traktować z szacunkiem

Towarzystwo Dziennikarskie zaapelowało do uczestników manifestacji środowisk opozycyjnych, żeby z szacunkiem traktowali przedstawicieli wszystkich mediów. Jest to związane z niedawnymi atakami niektórych demonstrantów na reporterów Telewizji Polskiej.

fot. twitter.com/macdacArticle

Reporterzy TVP Info i „Panoramy”, którzy w piątek wieczorem i sobotę relacjonowali demonstracje pod Sejmem, byli wielokrotnie zaczepiani przez manifestujących, którzy starali się zagłuszyć relacje na żywo oraz zasłonić kamerę, obrażali też dziennikarzy.

W niedzielę Towarzystwo Dziennikarskie w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl stwierdziło, że bierze udział w tych demonstracjach, przy czym takie traktowanie dziennikarzy TVP uważa za niedopuszczalne

- Fakt, że podczas demonstracji organizowanych przez obóz obecnie sprawujący władzę z agresją demonstrujących spotykali się przedstawiciele m.in. TVN i „Gazety Wyborczej” nie usprawiedliwia agresywnych zachowań podczas demonstracji organizowanych przez KOD i opozycję - zaznaczyła organizacja.

- Apelujemy do uczestników demonstracji prodemokratycznych o traktowanie wszystkich mediów z szacunkiem wynikającym z uznania wolności słowa, prasy, prawa do informacji, czyli tych naczelnych demokratycznych wartości, których właśnie bronimy. Prosimy organizatorów, służby porządkowe i uczestników wszelkiego rodzaju protestów o zwracanie szczególnej uwagi na zapewnienie odpowiednich warunków pracy dziennikarzy i ekip mediów elektronicznych bez względu na ich poglądy i instytucje oraz opcje polityczne, jakie reprezentują - stwierdziło Towarzystwo Dziennikarskie.

Już w sobotę ataki na dziennikarzy TVP skrytykował Press Club Polska. Negatywnie oceniło je także wielu dziennikarzy komentujących na bieżąco wydarzenia w internecie.

 

Dołącz do dyskusji: Towarzystwo Dziennikarskie apeluje do demonstrantów, by wszystkie media traktować z szacunkiem

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lex
A my swoje: "raz sierpem, raz młotem czerwoną chołotę"
odpowiedź
User
@Lex
Najpierw, trollu, naucz się polskiej ortografii!
odpowiedź
User
andrzej
Jakie aj waj niosłoby się przez mainstream, gdyby coś takiego spotkało kogoś z tvn czy gw. Wyobraźcie to sobie.
odpowiedź