SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TP Internet odpuści Wirtualnej Polsce

TP Internet nie będzie dochodzić praw do wierzytelności WP wartej 30 mln zł

TP Internet nie będzie dochodzić przed sądem praw do wierzytelności w stosunku do Wirtualnej Polski SA, gdyż została ona wcześniej przeniesiona do TP Emitel i tylko ta spółka może to zrobić, powiedział w czwartek agencji ISB rzecznik TP Internet Piotr Michalski.

„Pożyczka udzielona przez TP Internet spółce WP SA jako wierzytelność w wysokości 30 mln zł została przeniesiona w trybie cesji, w zamian za nasze zobowiązania, do TP Emitel. Odbyło się to jeszcze przed ogłoszeniem upadłości spółki WP” – powiedział ISB Michalski.

Zdaniem Wojciecha Reguły, zarządcy WP, kwota pożyczki udzielona przez TP Internet została wliczona do kapitału zapasowego i nie jest traktowana jako wierzytelność, w związku z czym nie została umieszczona na liście wierzytelności.

Lista wierzytelności Wirtualnej Polski nie zawiera spornej wierzytelności, tym samym opiewa na kwotę jedynie ok. 6,5 mln zł.

„Spółka TP Emitel nie jest akcjonariuszem WP, więc naszym zdaniem, ma prawo do odzyskania tej wierzytelności” – uważa Michalski.

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) poprzez spółkę zależną TP Internet ma 80,46% akcji Wirtualnej Polski. Dają one taki sam procent ogólnej liczby głosów na WZ WP. Pozostałe akcje znajdują się w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych.

Reguła poinformował wcześniej w tym tygodniu, że lista wierzytelności Wirtualnej Polski SA została złożona w sądzie. Jeżeli nie zostaną zgłoszone oficjalne protesty, to w przyszłym miesiącu może dojść do zwołania rady wierzycieli.(isb)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP Internet odpuści Wirtualnej Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl