SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TP SA chce wycofać się z Wirtualnej Polski

Grupa TP SA chce nieodpłatnie przekazać Wirtualną Polskę mniejszościowym akcjonariuszom, o ile zrezygnują z roszczeń finansowych. A gdański sąd ustanawia przymusowy zarząd w WP.

TP SA chce wycofać się z Wirtualnej Polski
TP Internet (TPI) wystąpiła wczoraj z inicjatywą wznowienia rozmów z mniejszościowymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski (WP) w celu uzgodnienia warunków ich propozycji przejęcia odpowiedzialności za Wirtualną Polskę.

Mniejszościowi akcjonariusze swoją propozycję przedstawili pierwszy raz na NWZA WP 2 marca br. Potem wielokrotnie ją powtarzali i podtrzymywali. Przypomnijmy, że propozycja ta dotyczy: nieodpłatnego umorzenia akcji TPI w WP; umorzenia pożyczek TPI udzielonych WP; zgody na przeprowadzenie na jednym i tym samym NWZA WP umorzenia akcji i podwyższenia kapitału do wysokości umorzonych akcji celem jego objęcia przez mniejszościowych akcjonariuszy; a także rozstrzygnięcia spraw związanych z umową zawartą między akcjonariuszami w październiku 2001 roku.

TP Internet ocenia, że deklaracje mniejszościowych akcjonariuszy, co do przejęcia wszystkich akcji Wirtualnej Polski, a tym samym całkowitej odpowiedzialności za finansowanie tej spółki są szczere i uczciwe. Dlatego TPI decyduje się, aby mniejszościowi akcjonariusze, którzy przejmą na siebie ciężar dalszego finansowania spółki, pozostali jej wyłącznymi akcjonariuszami.

- Doceniając podjętą przez mniejszościowych akcjonariuszy próbę ratowania Wirtualnej Polski jesteśmy zdecydowani zgodzić się na ich warunki i w konsekwencji proponujemy, aby doprowadzić do rozwiązania umowy z października 2001 r., która jest bezpodstawna w sytuacji wyjścia TPI z WP - mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy TP Internet. - Takie propozycje wysłaliśmy dzisiaj przedstawicielom prawnym mniejszościowych akcjonariuszy. Jeżeli odpowiedzą pozytywnie, to już następnego dnia po otrzymaniu odpowiedzi jesteśmy gotowi podpisywać wymagane dokumenty, które umożliwią mniejszościowym akcjonariuszom zrealizowanie ich propozycji.

Istnieje zatem możliwość, aby niemal niezwłocznie rozwiązać problemy WP i uruchomić finansowanie spółki przez mniejszościowych akcjonariuszy. TP Internet zdecydowała się na poważną skalę ustępstw i duże wyrzeczenia, co do oczekiwań finansowych. Traktuje to jako swój wkład i daleko idącą pomoc dla mniejszościowych akcjonariuszy, którzy przejmą spółkę bez obciążeń finansowych na rzecz TPI. Taka postawa daje TP Internet moralne prawo zgłoszenia prośby pod adresem mniejszościowych akcjonariuszy, aby zechcieli - po przejęciu wszystkich akcji WP - przeznaczyć ich część (do 10%) na rzecz pracowników WP i umożliwić im ich nabycie na dogodnych warunkach. - W naszej ocenie pracownicy WP zasługują na więcej niż tylko podziękowanie za ich postawę trwania w firmie, która przechodzi tak ciężkie chwile - uzasadnia Piotr Michalski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP SA chce wycofać się z Wirtualnej Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl