SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TP SA sprzedaje portal Wirtualna Polska

Telekomunikacja Polska szuka doradcy przy sprzedaży portalu Wirtualna Polska - podał Reuters. Przedstawiciele operatora oficjalnie nie komentują tej informacji.

TP SA sprzedaje portal Wirtualna Polska

Jak podaje cytowane przez Reuters źródło, „TP SA rozesłała w tym miesiącu do doradców zaproszenie do udziału przy możliwej sprzedaży Wirtualnej Polski”. Informację tę potwierdziła inna osoba z rynku inwestycyjnego.

"Analitycy wyceniają Wirtualną na 500-600 mln zł i uważają, że potencjalnym nabywcą może być Agora" - napisał też Reuters.

- Nie zamierzamy w żaden sposób tego komentować - ucina rozmowę z Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik TP.

Telekomunikacja Polska jest udziałowcem Wirtualnej Polski od 2001 roku, natomiast od 2005 roku - jedynym właścicielem portalu. Strony WP - liczone razem w serwisami Orange - w listopadzie ub.r. miały 11,81 mln użytkowników i 2,45 mld odsłon, a użytkownik spędził na nich przeciętnie nieco ponad 6 godzin (zobacz szczegółowe dane Megapanelu PBI/Gemius). Wirtualna Polska jest drugim, po Onecie, największym polskim portalem.

Według Reutersa sprzedaż Wirtualnej Polski jest związana z malejącymi wpływami Telekomunikacji Polskiej. W pierwszych 3 kwartałach ub.r. operator miał przychody mniejsze o 5,5 proc., a zysk o 18,6 proc. mniejszy niż rok wcześniej (zobacz szczegóły).

Miesiąc temu w wywiadzie dla Reutersa prezes TP SA Maciej Witucki stwierdził , że Wirtualna Polska „w dłuższej perspektywie albo znajdzie partnera, albo może trafić na sprzedaż”. Zaznaczył jednak, że sprzedaż portalu nie jest na razie planowana.

Wirtualna Polska SA w 2011 r. zanotowała 178,6 mln zł przychodów, prawie 25 mln zł zysku operacyjnego i 21 mln zł zysku netto. EBITDA spółki wyniosła 40,5 mln zł.

Przypomnijmy, że w ub.r. właściciela zmienił Onet. Spółka Ringier Axel Springer Media AG kupiła od Grupy TVN 75 proc. jego udziałów, płacąc za nie 960 mln zł (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP SA sprzedaje portal Wirtualna Polska

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Witucki nie Wituski!
14 9
odpowiedź
User
Przy okazji niech wymienią tych stronniczych moderatorów, pewnie oni się przyczynili do tej decyzji... od ponad dwóch lat nikomu nie ustawiam wp.pl jako startową po serwisie.
17 12
odpowiedź
User
afro
Reuters podaje, że z 21 mln zysku za 2011 TP wyciągnęła zae spółki 19,5 mln. Tak "inwestuje" w rozwój Wirtualnej.
13 9
odpowiedź
User
internauta
ja już wp nie używam. Od jakiegoś czasu nie otwiera się połowa z newsów na headline. Gdy zwróciłem im uwagę, ze starze wersje windowsa mają z tym problem obiecali coś poprawić a tu pół roku i nic. Z tego co wiem to wiele osób ma to samo. Na innych portalach i stronach taki problem nie występuje.
15 8
odpowiedź
User
trek
Oho, trzeba zadbać o przyszłoroczną dywidendę dla FT.
11 8
odpowiedź