SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TPSA: Cel 3 mld zł wolnych przepływów pieniężnych w 2009 r. bezpieczny

Strategiczny cel osiągnięcia w 2009 r. wolnych przepływów pieniężnych netto na poziomie co najmniej 3 mld zł jest nadal realny, wynika z raportu Telekomunikacji Polskiej (TPSA). Prezes Maciej Witucki ocenił, że osiągnięcie celu nie jest zagrożone.

TPSA: Cel 3 mld zł wolnych przepływów pieniężnych w 2009 r.
bezpieczny

"Ten cel absolutnie nie jest zagrożony. Nie mamy wątpliwości, że go wykonamy" - powiedział Witucki na telekonferencji w środę.

W raporcie spółki podano, że "w pierwszych trzech kwartałach Grupa TP wygenerowała wolne przepływy pieniężne netto na poziomie 16,5% przychodów, podczas gdy w analogicznym okresie 2008 roku wyniosły one 12,6% przychodów".

Spółka podała, że do poprawy wyniku poprawiło się m.in. to, że spadek wyniku EBITDA został częściowo zrównoważony przez dodatni wynik na transakcjach zabezpieczających.

"Po drugie, optymalizacja projektów inwestycyjnych przyczyniła się do dalszej redukcji nakładów inwestycyjnych. Po trzecie, spłata zobowiązań z tytułu inwestycji była znacznie niższa niż w ubiegłym roku, kiedy to nasilenie działalności inwestycyjnej pod koniec 2007 roku spowodowało wzrost płatności z tego tytułu w 2008 roku. I wreszcie po czwarte, niższy zysk przed opodatkowaniem oraz rozliczenie zaliczek podatkowych zapłaconych w 2008 roku przełożyło się na zmniejszenie zapłaconego podatku dochodowego" - czytamy dalej.

W raporcie podano, że wolne przepływy pieniężne netto wyniosły w skali Grupy 2.068 mln zł, co stanowi prawie 70% celu całorocznego.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 1.029 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2.009 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 12.555 mln zł wobec 13.586 mln zł.

  • Więcej informacji:
  • TPSA
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TPSA: Cel 3 mld zł wolnych przepływów pieniężnych w 2009 r. bezpieczny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl