SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TPSA i Netia podpisały porozumienie

Telekomunikacja Polska (TPSA) i największy operator alternatywny Netia podpisały porozumienie wprowadzające w życie postanowienia tzw. "Karty Równoważności".

TPSA i Netia podpisały porozumienie

"Dzięki determinacji i dobrej woli obu stron, udało się osiągnąć porozumienie realnie wdrażające uzgodnione z Prezesem UKE zasady. Zapewni ono ochronę konkurencyjności i przewidywalność finansową niezbędną do inwestycji, co umożliwi rozwój rynku" - powiedział prezes TPSA Maciej Witucki.

"Nie byłoby dzisiejszego wydarzenia gdyby nie wcześniejsza ogromna determinacja ze strony pani prezes Anny Streżyńskiej. Zawarte dzisiaj porozumienie jest ze wszech miar korzystne nie tylko dla naszych firm, ale przede wszystkim dla klientów, których będziemy jeszcze sprawniej obsługiwać" - dodał prezes Netii Mirosław Godlewski.

Podpisanie porozumienia pomiędzy Netią i TPSA jest konsekwencją zawartego 22 października 2009 r. porozumienia UKE i TPSA. "Wkrótce podpisane zostaną porozumienia TP z kolejnymi operatorami" - czytamy w komunikacie.

W październiku TPSA podpisała porozumienie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE). Zobowiązała się w nim do budowy i modernizacji 1,2 mln linii telekomunikacyjnych (w tym 1 mln o przepustowości 6 Mb/s i 200 tys. o przepustowości poniżej 6 Mb/s) w zamian za stabilizację stawek za usługi hurtowe. TPSA zobowiązała się też do niedyskryminowania operatorów alternatywnych, w tym przez wprowadzenie nowych wewnętrznych procedur i zasad współpracy. Szczegółowe zasady tej współpracy i zobowiązania TPSA wobec alternatywnych operatorów miały być zawarte w dwustronnych umowach między spółkami. Podstawowe zasady tych porozumień zostały zawarte w porozumieniu między UKE a TPSA oraz tzw. "Karcie Równoważności", zaproponowanej przez TPSA.

"Karta Równoważności" miała być alternatywą dla przymusowego podziału TPSA na część detaliczną i hurtową. Proces podziału, rozpoczęty przez UKE, jest obecnie zawieszony.

Z poprzednich wypowiedzi przedstawicieli TPSA wynika, że podpisania umów z kolejnymi operatorami alternatywnymi należy się spodziewać w styczniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TPSA i Netia podpisały porozumienie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl