SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA: odwołamy się od 35 mln zł kary w sprawie kartelu dotyczącego TV mobilnej

 Telekomunikacja Polska (TPSA), do której należy PTK Centertel (operator sieci Orange), odwoła się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który nałożył na tę spółkę karę w wysokości 35 mln zł, wynika z oświadczenia rzecznika grupy.

UOKiK ukarał Centertel i trzech innych największych operatorów telefonii mobilnej za utworzenie kartelu i nielegalnego porozumienia w sprawie wprowadzenia telewizji mobilnej.

„Decyzja UOKiK o nałożeniu kary jest bezpodstawna. PTK Centertel nie uczestniczył w żadnej domniemanej zmowie dotyczącej cyfrowej telewizji mobilnej DVB-H. Decyzje biznesowe firma podejmowała zawsze całkowicie samodzielnie. Usługi DVB-H są nieopłacalne z biznesowego punktu widzenia, na co wskazują analizy rynkowe. Do uzasadnienia decyzji UOKiK o nałożeniu kary będziemy mogli precyzyjnie ustosunkować się po jego analizie. Na pewno skorzystamy z prawnych możliwości odwołania się od kary" - poinformował rzecznik grupy TP Wojciech Jabczyński.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ukarał łącznie 113 mln zł kary czterech największych operatorów telefonii mobilnej za zmowę w sprawie rozmów dotyczących wprowadzenia telewizji mobilnej, poinformowała prezes urzędu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. PTK Centertel z grupy TPSA (operator sieci Orange) został ukarany 35,0 mln zł kary, Polkomtel (Plus) - 33,4 mln zł, PTC (T-Mobile, dawniej Era) - 34,0 mln zł a P4 (Play) - karą w wysokości 10,7 mln zł.

>>> Zmowa Orange, T-Mobile, Plusa i Play. UOKiK nałożył ogromną karę

"Uznaliśmy, że najwięksi operatorzy, po przegranym przetargu na częstotliwości zawarli nielegalne porozumienie" - powiedziała Krasnodębska-Tomkiel na konferencji prasowej. Wyjaśniła, że polegało ono zarówno na uzgadnianiu wspólnej polityki wobec Info-TV-FM (które wygrało przetarg z Mobile TV - spółką, w której udziały mieli wszyscy czterej operatorzy), jak też wymianie tajnych informacji, a nawet współpracy w zakresie public relations i kwestionowaniu oferty wygranego. Polityka informacyjna "czwórki" miała obejmować też "czarny PR" dotyczący nie tylko oferty Info-TV-FM, ale też technologii w jakiej miała oferować swoje usługi.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku TPSA miała 1.559 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 111 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 11.198 mln zł wobec 11.758 mln zł.

Dołącz do dyskusji: TPSA: odwołamy się od 35 mln zł kary w sprawie kartelu dotyczącego TV mobilnej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
TP ma ogromne szanse wygrać, na dodatek w ofercie neostrady mają np.
telefon voip lub telewizję, oferowanie przez Orange telewizji mobilnej
kłóciłoby się z modelem biznesowym całej grupy.
odpowiedź