SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TPSA złożyła ofertę zakupu udziałów w Asseco Systems

Telekomunikacja Polska (TPSA) złożyła wstępną ofertę przejęcia spółki Asseco Systems bądź udziałów w tej firmie, wynika z informacji agencji ISB.

TPSA złożyła ofertę zakupu udziałów w Asseco Systems

Wcześniej prezes Asseco Poland Adam Góral przyznał, że otrzymał taką propozycję (choć nie ujawnił nazwy oferenta) i może ją rozważyć - jednocześnie podkreślił, że jego firma nadal przygotowuje się do połączenia z Asseco Systems.

"Przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej prowadzili w Asseco Systems due diligence" - poinformowało ISB źródło.

Tej informacji oficjalnie nie potwierdzili rzecznicy obu spółek. Rzecznik TPSA Wojciech Jabczyński przyznał, że spółka - co deklarowała wcześniej - jest zainteresowana przejęciem firmy informatycznej, ale nie szuka dużego podmiotu. W zeszłym roku TPSA prowadziła negocjacje w sprawie zakupu ATM Systemy Informatyczne, ale od nich odstąpiła. Rzeczniczka Asseco Poland Katarzyna Drewnowska nie skomentowała informacji.

Wcześniej, na konferencji prasowej, Adam Góral informował, że Asseco Poland otrzymało ofertę kupna Asseco Systems, a oferujący przeprowadził w tej firmie due diligence. Zaznaczył jednak, że oferta jest "bardzo wstępna", a Asseco Poland nadal przygotowuje się do tego, żeby we wrześniu przeprowadzić fuzję ze swoją spółką zależną.

Nie wykluczył też, że kupujący mógłby kupić część udziałów w Asseco Systems, a część pozostałaby w jego posiadaniu.

Asseco Systems i TPSA są dla siebie strategicznymi partnerami. Obie spółki startują razem w przetargach - ostatnio w przegranym, dotyczącym infrastruktury PGE Arena w Gdańsku.

Asseco Systems specjalizuje się w zaawansowanych usługach związanych z integracją systemów (bezpieczeństwo danych, archiwizacja i zarządzanie zasobami IT). Firma posiada także kompetencje z zakresu usług teletechnicznych i automatyki budynków. Według Górala, spółka zanotowała w 2009 r. ok. 20 mln zł zysku netto, był to jednak w dużej mierze efekt rozwiązania wcześniejszych rezerw.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TPSA złożyła ofertę zakupu udziałów w Asseco Systems

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl