SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Billboardy w Zakopanem nt. tradycji bicia kobiet. To apel o przyjęcie uchwały antyprzemocowej

W kilku miejscach w Zakopanem pojawiły się billboardy z hasłami w rodzaju: "Tradycyjne Podhale. Jak się baby nie bije, to jej wątroba zgnije". W ten sposób Strajk Kobiet Podhale walczy o to, by władze Zakopanego przyjęły uchwałę antyprzemocową.

Article

Kilka dni temu w wybranych miejscach Zakopanego pojawiły się czarne billboardy przedstawiające m.in. posiniaczoną twarz kobiety, hasło "Jak się baby nie bije, to jej wątroba zgnije" czy słowami: "Kochany święty Mikołaju, na święta chciałbym,żeby tata przestał na nas krzyczeć i bić mamusię". Obok nich umieszczono informację, że Rada Miasta Zakopane od 9 lat łamie prawo nie przyjmując uchwały antyprzemocowej.

Tą akcją Strajk Kobiet Podhale zwraca uwagę na problem przemocy i to,że władze miasta nie wprowadzają regulacji prawnych, które miałyby temu zapobiegać.

W Wigilię, 24 grudnia organizacja zamieściła na swoim profilu na Facebooku życzenia, w których napisano: "A my życzymy wszystkim, żeby w końcu było normalnie. I tego, żeby funkcję włodarzy wszystkich miejscowości w Polsce pełnili ludzi faktycznie się do tego nadający, odpowiedzialni, nieumoczeni w układach i układzikach, zorientowani na ludzi, a nie dbający tylko o własne interesy. A przede wszystkim bardziej empatyczni niż np. przewodniczący Rady Miasta Zakopane, który obecność billboardów skomentował w ten sposób: „Widziałem baner, który zawisł przy zakopiance. Mogę na to odpowiedzieć jedynie: nie czas, nie miejsce, brak rozeznania w temacie – kwituje obecnie Jan Gluc. Dodaje, że rada miasta jest na etapie przygotowania kolejnego wystąpienia do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie.”

-Otóż, (nie)szanowny panie przewodniczący, w odpowiedzi zacytujemy pańskie słowa: nie czas, nie miejsce i brak rozeznania w temacie. Łamiecie prawo, wycieracie gęby tradycją i jeszcze jesteście z tego zadowoleni. Weźcie się do jakiejś roboty, najlepiej innej niż udawanie, że kierujecie się w swoich działaniach dobrem wspólnoty i społeczności lokalnej. Amen.
PS. Chyba nie zorientował się pan, że Trybunał (podobnie jak wiele innych instytucji) już Wam odpowiedział - ustawa, która nakłada na was obowiązek przyjęcia uchwały o przeciwdziałaniu przemocy, jest zgodna z konstytucją - skomentowała organizacja.

Dołącz do dyskusji: Billboardy w Zakopanem nt. tradycji bicia kobiet. To apel o przyjęcie uchwały antyprzemocowej

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ShermanunfobMS
https://slu-se.instructure.com/eportfolios/1296/Home/Unlock_Among_Us_Skins_Pets_Hats_Free_2020
https://slu-se.instructure.com/eportfolios/1296
odpowiedź
User
aleDiugsXB
NikolayevichDiugs
odpowiedź
User
petrashaDiugsXB
petuniaDiugs
odpowiedź