SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Travelplanet - kolejny rekord i nowe kanały sprzedaży

Pomimo stagnacji na rynku turystycznym lipiec okazał się rekordowy pod względem obrotu dla spółki Travelplanet.pl S.A.

"Udało nam się przekroczyć 0,5 mln PLN obrotu ze sprzedaży imprez turystycznych w ciągu jednego miesiąca, a podjęte działania oraz plany na następne okresy pozwalają nam podnieść poziom prognozowanych przychodów na rok 2002"- mówi Jakub Mazur Dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu.

Osiągnięty wynik oznacza 500% wzrostu poziomu sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym. Tak dobra dynamika wzrostu utrzymuje się w Travelplanet.pl od początku sezonu i wszystko wskazuje na to , że będzie utrzymywać się nadal. Oznacza to, że zarówno Travelplanet.pl, jak i zakupy wakacji przez Internet budzą zaufanie wśród potencjalnych klientów.

Jednym z kluczowych elementów działalności i strategii Spółki, który ma dodatkowo zwiększyć poziom przychodów jest nawiązanie współpracy z wiodącym portalem horyzontalnym w Polsce - Wirtualną Polską oraz liderem wśród serwisów finansowych - wortalem Bankier.pl, polegającą na udostępnieniu ich użytkownikom bogatej oferty wyjazdów zagranicznych Travelplanet.pl.

"Współpracując z Wirtualną Polską i Bankierem odpowiadamy na potrzeby rynku, dostarczając usługi najwyższej jakości oraz informacje o nich poprzez różne kanały dystrybucji"- mówi Jakub Mazur.

Współpraca z Wirtualną Polską polega na umieszczeniu narzędzi wyszukiwawczych Travelplanet w serwisie turystycznym portalu. Umieszczone są tutaj wyszukiwarki dla poszczególnych rodzajów wyjazdów urlopowych i wakacyjnych: dojazdu własnego, czarterów, autokarów a także szczególnie atrakcyjna wyszukiwarka ofert last minute. Dzięki tej współpracy Wirtualna Polska zyskała możliwość prezentacji największej liczby ofert spędzenia urlopu w polskim internecie. W chwili obecnej internauta uzyskał dostęp z poziomu serwisu turystycznego portalu do 100 000 ofert renomowanych biur podróży. Travelplanet.pl dzięki obecności na czołowym polskim portalu uzyska dostęp do potencjalnych klientów.

Oprócz współpracy z Wirtualną Polska Travelplanet.pl stworzyło razem z największym serwisem finansowym w Polsce - Bankier.pl podserwis biznes-travel. Podserwis będzie znakomitym uzupełnieniem części informacyjnej i usługowej serwisu, który prezentuje informacje finansowe, giełdowe i gospodarcze.

"Travelplanet.pl umożliwia bardzo szybkie wyszukanie optymalnej oferty wyjazdu wakacyjnego oraz daje możliwość porównania niemal całej rynkowej oferty w jednym miejscu. To z pewnością bardzo spodoba się ludziom biznesu, dla których czas i szybkie finalizowanie transakcji są bardzo cenne"- mówi Jakub Mazur

Obsługa klientów w/w podmiotów będzie odbywała się w Travelplanet.pl.

"Do dyspozycji klientów Wirtualnej Polski i Bankiera udostępnimy nasze nowoczesne Call Center oraz kanały rezerwacji internetowej, gdzie profesjonalny personel nie tylko dokona rezerwacji dla klienta i załatwi za niego wszelkie formalności, ale również doradzi gdzie i z jakim biurem podróży można spędzić swoje wymarzone wakacje bądź urlop." - mówi Agnieszka Markiewicz, Kierownik Call Center Travelplanet.pl.

Spółka akcyjna Travelplanet.pl powstała w grudniu 2000 roku. Większościowym udziałowcem Travelplanet.pl jest fundusz MCI Management, który zapewnia jej niezbędne środki na inwestycje technologiczne i rozwój. Serwis Travelplanet.pl jest dostępny w internecie od maja 2001 roku.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Travelplanet - kolejny rekord i nowe kanały sprzedaży

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl