SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tribune Publishing na minusie. Przychody w dół, rośnie strata

Tribune Publishing, amerykański wydawca m.in. „Chicago Tribune”, „Baltimore Sun” oraz „New York Daily News” nie zaliczył 2020 roku do udanych. Firma zanotowała niższe roczne przychody w wysokości ponad 746 mln dolarów, znacząco wzrosła też strata netto wydawcy. Plusem jest większa liczba użytkowników cyfrowych wydań tytułów należących do Tribune Publishing.

Article

Tribune Publishing to jeden z największych amerykańskich wydawców prasowych (w latach 2016-2018 występował na rynku jako Tronc) funkcjonujący od 1847 r.

Obecnie do koncernu należą takie tytuły jak „Chicago Tribune”, „Baltimore Sun”, „Orlando Sentinel”, „Sun Sentinel”, „New York Daily News”, „Capital Gazette”, „Daily Press” czy „The Virginian-Pilot”.

W lutym br. poinformowano, że Tribune Publishing został sprzedany amerykańskiemu funduszowi hedgingowemu Alden Global Capital za kwotę 630 mln dol.

Przychody w dół

Teraz Tribune Publishing podał wyniki za czwarty kwartał 2021 r. oraz za cały rok finansowy zakończony 27 grudnia 2020. W czwartym kwartale ub.r. przychody wydawcy osiągnęły kwotę 192,650 mld dol., co oznacza słabszy wynik w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r., gdy wpływy były na poziomie 239,344 mln dol.

Czytaj także: Discovery z niższym przychodami i dużym spadkiem zysku. W dół wpływy reklamowe nadawcy

Z kolei w całym 2020 r. przychody Tribune Publishing to 746, 250 mln dol. Tymczasem w 2019 r. koncern miał wpływy na poziomie 945,777 mln dol.

Rośnie strata i segment cyfrowy

Jeśli chodzi o zyski Tribune Publishing, to w raporcie widoczne są dwie przeciwstawne tendencje. W czwartym kwartale wydawca wypracował zysk netto w kwocie 2,463 mln dol. (5,823 mln w czwartym kwartale rok wcześniej).

Z kolei w skali całego roku 2020 zanotowano stratę netto w wysokości 31, 496 mln dol., podczas gdy w 2019 r. strata zatrzymała się na poziomie 244 tys. dol.

Czytaj także: Axel Springer nie pojawi się w Facebook News. Wydawnictwu nie podobają się stawki za treści

W komunikacie szefostwo koncernu zaznacza, że obecne wyniki finansowe to przede wszystkim efekt wpływu pandemii koronawirusa na amerykański rynek medialny. Jednocześnie wydawca zaznacza niektóre pozytywne sygnały w rozwoju biznesu, m.in. roczny wzrost użytkowników wydań cyfrowych o 30,5 proc. oraz większe przychody z tego segmentu o 57 proc. do kwoty 16,5 mln dol.

Tribune Publishing przewiduje, że w pierwszym kwartale 2021 r. osiągnie od 170 do 172 mln dol. przychodów, zaś wskaźnik EBITDA wyniesie od 22 do 23 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tribune Publishing na minusie. Przychody w dół, rośnie strata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl