SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Słuchacze Trójki sami próbują ustalić ramówkę. "Zmiany hybrydowe"

Kierownictwo Polskiego Radia wprowadza zmiany w ramówce radiowej Trójki. - To hybrydowe zmiany, ujawniane po kawałku - mówi nam anonimowo dziennikarz Trójki. Jesienna ramówka była zapowiadana jako tymczasowa, na razie nie wiadomo kiedy miałby pojawić się docelowy program stacji na najbliższe miesiące. Słuchacze próbują więc sami ustalić, kiedy na antenie mogą usłyszeć swoich ulubionych prowadzących.

Od października obowiązuje program w którym wprowadzono wiele nowości m.in. nowy poranny blok od poniedziałku do piątku prowadzi duet Łukasz „Ciechan” Ciechański i Małgorzata Łukowska. „Salon polityczny” nadawany jest później, bo nie około 8.13, a o 8.45, pojawiło się też pasmo „Pora na Trójkę” czy „Do Trójki zaprasza…”, które prowadzą różni dziennikarze, także do tej pory nieznani z Programu III.

Jesienna ramówka od początku była zapowiadana jako tymczasowa, nie było wiadomo kiedy pojawi się docelowa propozycja. Od kilku dni słuchacze Trójki próbują (na podstawie informacji podawanych na antenie przez prowadzących) sami ustalić, jaki jest układ programowy stacji. - Zmiany w ramówce można określić jako "hybrydowe", bo wprowadzane są stopniowo, po kawałku. Nie informuje się o nich całościowo słuchaczy, bo zdaje się, że na razie nie ma o czym - mówi nam anonimowo jeden z dziennikarzy Trójki.

Prowadzący trójkowe audycje Mateusz Tomaszuk przekazał na własną rękę słuchaczom Trójki, które audycje będzie w najbliższym czasie prowadził. W poniedziałki będzie to „Trójkowo-Rockowo” od 10.05 do 11.00. W czwartki „Konstelacja M.” od 20.05. do 21.00, w piątki od 4.00 o 6.00 „Trójka budzi: OFF”. Tomaszuk prowadził także w ostatnią niedzielę (18 października) audycję między 12.05 a 14.00

Na razie wiadomo też, że w poniedziałki o 20.00 za mikrofonem ma zasiąść Aleksandra Kaczkowska, a o 21.00 Jan Ptaszyn Wróblewski z „Trzy kwadranse jazzu”. W środowym wieczornym paśmie jednym z prowadzących jest Piotr Baron, a o 21.00 „Klub folkowy” ma poprowadzić Wojciech Ossowski. Piotr Baron pojawia się także w piątki między 19 a 22.00 z audycją „Moje Przeboje”.

W sobotę tydzień temu Piotr Metz pożegnał się ze słuchaczami Trójki za pośrednictwem mediów społecznościowych, informując, że nie będzie już prowadzić „Listy Osobistej”.

Obecnie na stronie PolskieRadio.pl widnieje ramówka Trójki tylko na obecny dzień (w tym przypadku na niedzielę), nie ma przedstawionej propozycji programowej na zbliżający się tydzień. Spytaliśmy spółkę, kiedy pojawi się docelowy układ programowy Programu Trzeciego, czekamy na odpowiedź.

Poranki najbardziej pewne, wróciła Wachowicz

Najbardziej przewidywalnymi punktami są w tej chwili codzienne programy „Trójka budzi”, nadawane od poniedziałku do soboty, w godz. 4.00 – 6.00. Tutaj znamy wszystkich prowadzących - zostali ogłoszeni (jako nieliczni) na stronach anteny. W poniedziałki program „Trójka budzi: Synth pop” prowadzi Michał Kirmuć, we wtorki („Post-punk”) gospodarzem jest Michał Migała, środy należą do muzyki soul, funk, r'n'b (prowadzenie:  Justyna Grabarz). Czwartkowe poranki należą do Jędrzeja Kodymowskiego, który prezentuje muzykę pod hasłem „Nowa fala”, w piątki natomiast przed mikrofonem zasiada Mateusz Tomaszuk („Trójka budzi: Off”). Sobotnie poranki należą do Michała Grabowskiego („Trójka budzi: Jazz'n'bass”).

Zaraz po godzinie 6.00 w dni powszednie przed mikrofonami zasiadają Łukasz "Ciechan" Ciechański i Małgorzata Łukowska. W soboty po godz. 9.00 zaczyna się blok "Zapraszamy na Weekend".

Po kilkutygodniowej nieobecności na antenę w połowie września wróciła także audycja "Europa od kuchni". Po odsunięciu Ernesta Zozunia prowadzi ją teraz Michał Żakowski. - To był mój pomysł, ja prowadziłem ten program od 2012 roku, teraz nie wiem, jakie są jego losy - mówi nam Ernest Zozuń. Z opisu na internetowej stronie wynika także, że przy programie pracuje odsunięta w maju br. Halina Wachowicz. To ona pracowała razem z Markiem Niedźwieckim i Bartoszem Gilem przy Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Zmiany w zespole stacji

Jak pisaliśmy, obecnie stały zespół Programu Trzeciego mają tworzyć: Łukasz Ciechański, Małgorzata Łukowska, Piotr Łodej, Piotr Majewski, Beata Michniewicz, Tomasz Żąda, Marek Wiernik, Michał Margański, Jędrzej Kodymowski, Michał Migała, Leszek Adamczyk, Grzegorz Zembrowski, Piotr Baron, Mateusz Tomaszuk, Grzegorz Hoffmann, Justyna Grabarz, Radosław Okrasko, Michał Grabkowski, Wojciech Ossowski, Marta Malinowska, Michał Owczarek, Michał Kirmuć, Katarzyna Stoparczyk; Wojciech Surmacz, Wiktor Legowicz, Arkadiusz Ekiert (prowadzący "Winien i ma"), Agnieszka Furtak-Bilnik, Piotr Firan, Ryszard Jaźwiński, Piotr Metz, Michał Żakowski, Monika Małkowska.

Nową, jesienną ramówkę Programu Trzeciego obowiązującą od października przyjęła rada programowa Polskiego Radia większością głosów. Ich zdanie ma jednak charakter tylko opiniujący, ostateczna decyzja co do kształtu programu i tak należy do zarządu, którego uchwały zatwierdza rada nadzorcza.

W ostatnich tygodniach z Trójką pożegnali się m.in. Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Rożek, Grażyna Dobroń, Roma Leszczyńska, Ola Budka, Kuba Strzyczkowski. Ostatnim (na razie) z odchodzących był Piotr Metz. Większość z nich będzie tworzyć nową inicjatywę - Radio 357, na którego uruchomienie tydzień temu ogłoszono zbiórkę w serwisie Patronite.pl. W niedzielę wieczorem na projekt zebrano już ponad 254 tys. złotych.

W trzecim kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Najsłabszy wynik w historii badania Radio Track odnotowała Trójka, której udział wyniósł tylko 3,3 proc. Stacja została wyprzedzona przez Audytorium 17, RMF MAXXX i VOX FM.

Dołącz do dyskusji: Słuchacze Trójki sami próbują ustalić ramówkę. "Zmiany hybrydowe"

84 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Naprawdę
Ale numer tego jeszcze nie było
odpowiedź
User
Bartosz
Trójka jest teraz muzycznie świetna. Kto nie jest zacietrzewiona i nie należy do postkomunistycznej sekty Czekoladowego Orła tak chętnie wspierającego Komorowskiego na wiecach, a teraz opowiadający o "upolitycznieniu" radia musi to przyznać - bo dziś polityki w Trójce nie ma.
odpowiedź
User
Bartosz
Trójka jest teraz muzycznie świetna. Kto nie jest zacietrzewiona i nie należy do postkomunistycznej sekty Czekoladowego Orła tak chętnie wspierającego Komorowskiego na wiecach, a teraz opowiadający o "upolitycznieniu" radia musi to przyznać - bo dziś polityki w Trójce nie ma.
odpowiedź