SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trójka: nowego szefa na razie nie będzie

Z wyborem nowego szefa Trójki należy zaczekać do chwili, gdy ustabilizuje się sytuacja polityczna i prawna wokół mediów – takie jest zdanie Związku Zawodowego Pracowników i Współpracowników Programów II i III Polskiego Radia.

Trójka: nowego szefa na razie nie będzie

Mimo obecnej deklaracji związku zawodowego, kilka tygodni temu zespół Trójki przedstawił zarządowi Polskiego Radia propozycję kandydata na stanowisko szefa Programu III. Była nim Magda Jethon.

- Tylko ona w tych trudnych finansowo czasach gwarantuje utrzymanie działania i wysokiego poziomu przez Trójkę - czego dowiodła już w przeszłości. Nie zmienia to jednak generalnego stanowiska związku zawodowego, sformułowanego w naszych postulatach, iż dyrektor – podobnie jak zarząd - powinien być wyłaniany w drodze transparentnego konkursu, a nie być „mianowańcem” politycznego układu – podkreśla Wojciech Dorosz ze Związku Zawodowego Pracowników i Współpracowników Programu II i III PR.

- W sytuacji, gdy oczywiste staje się, iż obecny zarząd Polskiego Radia nie przetrwa dłużej niż kilka tygodni, wszelkie próby powoływania na stanowiska kierownicze (i nie tylko) przypadkowych osób, kumpli i „pociotków” członków zarządu i ich politycznych mocodawców, są ewidentnym działaniem na szkodę spółki. Warto zauważyć, że same tylko odprawy dla zarządu pochłoną znaczącą część budżetu - szacujemy je na około 2 miliony złotych. Prawdopodobnie odprawy dla ponad 100 niepotrzebnych - a zatrudnionych przez obecny zarząd osób - pochłoną znacznie więcej – zauważa Wojciech Dorosz.

Dorosz twierdzi, że rozsądne wydaje się zaczekanie z wszelkimi decyzjami personalnymi do czasu, gdy sytuacja polityczna i prawna wokół mediów publicznych ustabilizuje się. – Wtedy wyboru nowych władz radia mogłyby dokonać nowe rady nadzorcze lub Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – ocenia Dorosz.
 
Z wyborem nowego szefa Trójki nie spieszy się także obecny zarząd Polskiego Radia. Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy PR powiedział nam, że obecnie trwają rozmowy w tej sprawie i – jak na razie – nie ma żadnego konkretnego terminu powołania nowego dyrektora Programu III.

Przypomnijmy, że poprzedni szef Trójki Jacek Sobala został odwołany ze stanowiska pod koniec maja. Oficjalnie – z powodu przedłużającego się konfliktu z redakcją. Nieoficjalnie mówi się, że powodem zaprzestania współpracy było udzielenie przez Sobalę poparcia kandydującemu wtedy na urząd Prezydenta RP Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Od tego czasu funkcję szefa Programu III pełni wiceprezes zarządu PR Wojciech Jerzy Poczachowski. Na stanowisku zastępcy dyrektora Trójki pozostaje Marek Gawkowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trójka: nowego szefa na razie nie będzie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
autorytet moralny
ciekawe, czy peowskie radio będzie tolerowało szarogęszenie się "związkowców",
mam nadzieję, że prędzej czy później (raczej później) przywoła ich do porządku !
8 8
odpowiedź
User
hłehłe
ciekawe jak, ale trzymam kciuki, pogonić te bande nierobów ukrywających się pod haslem zwiazki zawodowe
8 8
odpowiedź
User
nuda
2 osoby to obchodzi, jak widać
8 8
odpowiedź
User
m
Przywrócić dawną Trójkę z Magdą Jethon i zwolnionymi redaktorami na czele, wówczas ja i moi przyjaciele wrócimy do słuchania Trójki.
8 8
odpowiedź