SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po dwóch latach znika z Trójki program „Trzy po trzy” Mariusza Cieślika

Z anteny Trójki znika audycja satyryczna Mariusza Cieślika „Trzy po trzy”. Polskie Radio nie informuje na razie, co będzie nadawane zamiast tej audycji.

Mariusz Cieślik, fot. Youtube Article

Satyryczne, kilkuminutowe podsumowanie dnia „Trzy po trzy” to autorski program Mariusza Cieślika, wprowadzony na antenę Trójki w lutym 2018 roku. Formuła zakładała, że wraz z Cieślikiem dzień podsumowywali stand-uperzy i komicy, m.in. Grzegorz Halama, Rafał Pacześ czy Robert Górski.

W czwartek 23 stycznia Mariusz Cieślik ogłosił na antenie, że program nie będzie już nadawany. Informację potwierdziła portalowi Wirtualnemedia.pl Monika Kuś z Polskiego Radia. - O tym, co będzie emitowane w tym paśmie, już niebawem usłyszą słuchacze – poinformowała. Według naszych ustaleń to Mariusz Cieślik zdecydował o zakończeniu programu, czym zaskoczył nową dyrekcję Trójki.

Cieślik od 2018 roku był wicedyrektorem Trójki. Stracił to stanowisko na początku stycznia br., dwa miesiące po rezygnacji Wiktora Świetlika ze stanowiska dyrektora rozgłośni. To Świetlik powoływał Cieślika na stanowisko swego zastępcy, zapewniając, że ma do niego zaufanie. Wiktora Świetlika w funkcji szefa Trójki zastąpił Tomasz Kowalczewski.

Mariusz Cieślik jest dziennikarzem z wieloletnim stażem. Od maja 2015 do grudnia 2017 r. był związany z tygodnikiem „Wprost”. Kierował tam działem Cywilizacja  i prowadził satyryczną rubrykę wraz z Robertem Górskim. W grudniu 2017 roku obaj autorzy przenieśli ją do „Rzeczpospolitej”, gdzie publikowana jest w sobotnim wydaniu dziennika, pt. „Plus Minus”. Współpracuje także z TVP: od marca 2019 roku prowadzi na antenie TVP Kultura cotygodniowy magazyn literacki, „Koło pióra”.

Według badania Radio Track w czwartym kwartale 2019 roku udział Trójki w rynku słuchalności spadł rok do roku o 0,3 pkt. proc. do 5,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po dwóch latach znika z Trójki program „Trzy po trzy” Mariusza Cieślika

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zzz
Smród zostanie.
31 4
odpowiedź
User
zwiadowca
O jednego buca mniej. Ta audycja była fatalna! Może reportaże wrócą na swoje odwieczne miejsce?
Yo chyba jedyna dobra wiadomość o Trójce od 4 lat...
47 5
odpowiedź
User
Mona
Mała strata. Wysilone, nudne, nieśmieszne i zawsze 1-2 dni za internetem.
44 4
odpowiedź
User
Tom2
E tam a na koniec zniknie Trójka i naczelny wyrzuci klucz.
16 9
odpowiedź
User
Foto
Jeden z najleprzych programów. Zaszczuli go.
7 38
odpowiedź