SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stelmach, Metz, Łukawski, Szwed i Gil wracają do Trójki. Listę Przebojów poprowadzi Mariusz Owczarek, który został dyrektorem muzycznym

Czwartkową audycję „Zapraszamy do Trójki” poprowadzi Marcin Łukawski, a specjalne wydanie Listy Przebojów w piątek - Mariusz Owczarek, który został nowym dyrektorem muzycznym PR III. Do stacji wracają też Piotr Metz, Piotr Stelmach i Łukasz Szwed. - Wracają wszyscy. Jest tylko pytanie, kiedy. Niektórzy z koleżeństwa są bowiem na zwolnieniach lekarskich i należy je uszanować - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl nowy dyrektor stacji Kuba Strzyczkowski.

Kuba Strzyczkowski związany jest z Trójką od 30 lat. Powołany na stanowisko dyrektora anteny w poniedziałek - od razu zaznaczał, że chce być nadal jak najbliżej słuchaczy i nie rezygnuje ze swoich programów. Gdy dzwoniący non stop w ostatnich dniach dziennikarze próbują mówić do niego per „panie dyrektorze”, szybko protestuje: - Wolę jak dotąd, „panie Kubo”.

- Kuba ma ogromny kredyt naszego zaufania. Wierzymy mu, ale nie do końca zawierzamy prezes Polskiego Radia, że da mu wolną rękę w konstruowaniu Trójki na nowo - mówią dziennikarze stacji, z którymi rozmawia portal Wirtualnemedia.pl.

Wracają dziennikarze i ich audycje

- Mam duży kredyt zaufania od kolegów i mam nadzieję, że go nie zmarnuję - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kuba Strzyczkowski. - To, że potrafi przekuć zaufanie w powroty dziennikarzy - jest jego niepodważalną zasługą - stwierdza jeden z dziennikarzy, którzy jeszcze rozważają powrót na antenę.

Jak ustaliliśmy, w czwartek 28 maja słuchacze Trójki usłyszą znów na antenie kilku z dziennikarzy, którzy opuścili kilka dni temu stację. - To będzie miły dzień, dzień pierwszych powrotów. Mamy na ten dzień trochę inna ramówkę - mówi nam Strzyczkowski.

Od godz. 6.00 do 10.00 (wyjątkowo godzinę dużej) zaplanowano poranne pasmo „Zapraszamy do Trójki”, którego gospodarzem będzie wracający do stacji Marcin Łukawski. Od godz. 10.00 do 13.00 swój muzyczny program poprowadzi znów Piotr Stelmach. Od godz. 13.05 wraca „Powtórka z rozrywki”, jej gospodarzem będzie Łukasz Szwed. Szwed współprowadził ten program na zmianę z Dariuszem Pierogiem od kwietnia 2018 roku. Między godz. 14 a 16 także wracający Piotr Metz będzie prowadził program „Tonacja Trójki”, zaś w godz. 16-19 wyemitowane zostanie „Zapraszamy do Trójki” prowadzone przez Mariusza Owczarka.

Owczarek nowym dyrektorem muzycznym

Mariusz Owczarek został natomiast nowym kierownikiem redakcji muzycznej Programu III Polskiego Radia. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Metza.  Owczarek pracuje w Trójce od 1997 roku. Piotr Metz był szefem muzycznym Trójki od 2016 roku.

Mariusz Owczarek poprowadzi także piątkową Listę Przebojów. Od jej notowania 15 maja zaczęło się zamieszanie i odchodzenie dziennikarzy. Listę wygrał wtedy Kazik z piosenką „Twój ból jest lepszy niż mój”. Dyrekcja Trójki i Polskiego Radia uznała jednak, że sprawa nie jest oczywista, sugerując nieuczciwość dziennikarzy przygotowujących zestawienie. Po tej deklaracji odszedł z radia Marek Niedźwiecki, a w kolejnych dniach kilkunastu innych dziennikarzy i współpracowników.

Kuba Strzyczkowski wycofał się z decyzji poprzedniego dyrektora Tomasza Kowalczewskiego w sprawie Listy Przebojów. - Niepotrzebny jest żaden audyt, ale odporny na boty i inicjatywy hakerskie sprawny program komputerowy- zapowiedział.

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl w najbliższy piątek wraca Lista Przebojów Trójki. - Jeszcze nie poprowadzi jej Marek Niedźwiecki, chociaż rozmawiamy intensywnie, ciepło i po koleżeńsku na temat jego powrotu. Jestem pewien (na podstawie postępu tych rozmów), że już niebawem usłyszymy Marka na antenie. Może jeszcze nie za tydzień, ale zupełnie niebawem - mówi nam Kuba Strzyczkowski.

Najbliższe notowanie będzie miało numer 1999 i 1/3 (wydania nr 1999 w zeszły piątek nie wyemitowano, opublikowano jedynie jego wyniki w internecie), poprowadzi je Mariusz Owczarek. - To nie będzie „regularne” notowanie. Mariusz zaprezentuje słuchaczom sporo wspomnień i przebojów z poprzednich list, będzie też dużo propozycji muzycznych z „poczekalni” - zapowiada Kuba Strzyczkowski.

Do Trójki ma również wrócić, zawieszony po wydaniu Listy Przebojów z 15 maja, Bartosz Gil. To on odpowiadał za notowanie i jego obarczono winą za rzekome manipulacje. Gil jest w tej chwili na zwolnieniu lekarskim, według naszych ustaleń powrót do stacji uzależnia od otrzymania przeprosin za sugestie pod jego adresem.

„Wracają wszyscy”

We wtorek Strzyczkowski spotkał się z dziennikarzami i pracownikami PR3, i to wtedy - jak się dowiadujemy nieoficjalnie - nowy dyrektor miał przekonać do siebie i swojej wizji radia większość z tych, którzy odeszli. - Wracają wszyscy - podkreśla z Kuba Strzyczkowski w rozmowie z nami. - Jest tylko pytanie, kiedy. Niektórzy z koleżeństwa są bowiem na zwolnieniach lekarskich i należy je uszanować - zaznacza.

W piątek w godz. 12-14 Strzyczkowski będzie gościem Michała Olszańskiego i jego „Godziny Prawdy”. Ma odpowiadać na pytania prowadzącego i słuchaczy, dotyczące obecnej sytuacji i przyszłości Trójki. - Bardzo się boję tego spotkania. Tylko idiota by się nie bał. Znam jednak słuchaczy Trójki i oczekuję dobrej, szczerej rozmowy. I maleńkiej dozy życzliwości - prognozuje Strzyckowski.

Z ostatniego badania Radio Track Kantar Polska wynika, że w okresie od lutego do kwietnia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 4,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Stelmach, Metz, Łukawski, Szwed i Gil wracają do Trójki. Listę Przebojów poprowadzi Mariusz Owczarek, który został dyrektorem muzycznym

122 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paździoch
Jak to było w 13 posterunku . "...i nie ma takich pieniędzy , nie ma takich pieniędzy ..."
odpowiedź
User
Ech
Czyli „Radio Piotrków” wraca w starym wymiarze. Szkoda, bo w środę od 15 do 19 naprawdę fajnie grali i to spoza playlista, bez patronatów i promosów. Zaraz wiec wrócą z wakacji wszystkie Zawiałowy, Sosnowscy, Zalewscy i cała reszta ze stajni Metza. 😞
odpowiedź
User
jan
KOLABORANCI
odpowiedź