SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka przyznała nagrody dla młodych twórców. „Diament Trójki” dla Janusza Gajosa

W poniedziałek podczas uroczystej Gali „Talentów Trójki” organizowanej przez Program III Polskiego Radia wyróżnionych zostało troje młodych artystów - Anna Smołowik, Paulina Skibińska oraz Przemysław Ostaszewski. Nagrodę specjalną „Diament Trójki” odebrał Janusz Gajos.

Article

W kategorii Teatr jury nagrodziło aktorkę Annę Smołowik „za żywiołowość i dojrzałość, grę i autentyczność oraz umiejętność posługiwania się różnymi konwencjami scenicznymi i nawiązywania żywego kontaktu z publicznością”. Finalistami w tej kategorii byli Bartosz Bielenia i Patryk Pietrzak.

Paulina Skibińska, zwyciężczyni konkursu w kategorii Film, nagrodę otrzymała „za nietuzinkową wyobraźnię i perfekcyjne opanowanie warsztatu filmowego, wrażliwość wizualną i umiejętność budowania nastroju i dojrzałą osobowość twórczą”. Skibińska jest autorką scenariuszy do krótkometrażowych filmów nagradzanych w Polsce i za granicą, m.in. „Obiekt”. Do tegorocznego finału „Talentów Trójki” dostali się również Aleksander Pietrzak i Tomasz Ślesicki.

W kategorii Sztuki Wizualne wygrał Przemysław Ostaszewski, którego jury nagrodziło „za poszukiwanie nieoczywistych narracji i przekazywanie ich za pomocą błyskotliwie łączonych mediów elektronicznych z rytualnym performancem oraz kreowanie obszarów o oryginalnej wartości wizualnej, warsztatową precyzję i umiejętne spajanie wielowątkowej wypowiedzi”. Ostaszewski łączy projektowanie z dźwiękiem, obrazem i performancem. O „Talent Trójki” rywalizował w finale z Tomaszem Koszewnikiem i Karoliną Zaborską.

Laureaci „Talentów Trójki” otrzymali nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł. Finaliści wyróżnieni zostali nagrodami pieniężnymi po 3 tys. zł.

Nagrodę specjalną „Diament Trójki” dla twórcy z wybitnym talentem przyznano aktorowi filmowemu i teatralnemu Januszowi Gajosowi. Został nagrodzony „za pokorę wobec sztuki i szacunek dla widza, za ponad dwieście niezapomnianych kreacji w teatrze, kinie i telewizji, tych dramatycznych i tych niezmiennie wywołujących uśmiech, za inspirującą młode pokolenia aktorów pracę dydaktyczną i odkrywanie w sobie nowych pasji artystycznych”. W poprzednich latach „Diament Trójki” odbierali Krystyna Janda, Janusz Głowacki i Danuta Szaflarska.

Zakwalifikowanych do finału młodych artystów oceniało jury w składzie: w kategorii Teatr – Paweł Sztarbowski (przewodniczący), Jacek Cieślak, Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska i Barbara Marcinik, w kategorii Film - Łukasz Palkowski (przewodniczący), Robert Więckiewicz, Aga Woszczyńska, Łukasz Żal i Ryszard Jaźwiński oraz w kategorii Sztuki Wizualne - Piotr Rypson (przewodniczący), Ewa-Łączyńska-Widz, Justyna Mędrala, Dawid Radziszewski i Agnieszka Obszańska.

Uroczystość rozdania nagród w konkursie „Talenty Trójki” odbyła się w poniedziałek 8 czerwca br. w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Galę poprowadzili Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński, a wystąpiła Karolina Czarnecka z zespołem.

Z danych Radio Track wynika, że od lutego do kwietnia 2015 roku udział Trójki w rynku wyniósł 7,3 proc. (dowiedz się więcej).

Dołącz do dyskusji: Trójka przyznała nagrody dla młodych twórców. „Diament Trójki” dla Janusza Gajosa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl