SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trójka zaprezentuje sto najważniejszych polskich piosenek na 100-lecie ZAiKS-u

Radiowa Trójka rozpoczęła prezentowanie 100 najważniejszych piosenek polskiej muzyki rozrywkowej. Akcja związana jest ze 100-leciem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, a wspiera ją konkurs dla słuchaczy na stworzenie własnego utworu.

Piosenki na antenie Trójki emitowane są codziennie, od poniedziałku do czwartku, o godz. 7.40. Akcję wymyślili wspólnie ZAiKS we współpracy z Piotrem Metzem, kierownikiem redakcji muzycznej Trójki. Organizatorzy przygotowali pięciopłytowy album pt. „Sto lat ZAiKS”. Wydawnictwo, przedstawiające historię polskiej muzyki popularnej, skupia się w całości na twórcach: autorach tekstów i kompozytorach, a nie na wykonawcach. Najstarsze nagranie pochodzi z 1930 roku, a najnowsze - z 2017.

- Wszystkie te nagrania przedstawiamy naszej antenie chronologicznie, począwszy od utworu „Już nigdy” Very Bobrowskiej, aż po „Oczy kamienic” L.Stadt -= informuje Piotr Metz.

Jako 101. utwór zaprezentowany zostanie ten, który wygra w trwającym konkursie dla słuchaczy „Piosenka na 100” Polskiego Radia i ZAiKS-u. Premierowe, niepublikowane kompozycje z tekstem w języku polskim można zgłaszać do 2 kwietnia. Do wygrania w konkursie jest 100 tys. zł.

Codzienne prezentacje piosenek z płyty „Sto lat ZAiKS” na antenie Trójki poprzedzone jest wstępem Piotra Metza. Wszystkie utwory z tego wydawnictwa niebawem mają być dostępne w bezpłatnym streamingu. Autorem opracowania graficznego i okładki jest Rosław Szaybo, twórca m.in. okładek do płyt Leonarda Cohena, Judas Priest, Janis Joplin czy serii Polish Jazz.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Trójka zanotowała 5,9 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Trójka zaprezentuje sto najważniejszych polskich piosenek na 100-lecie ZAiKS-u

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Putin
Czekam na komentarz tego frustrata, który domaga się powrotu Trójki sprzed 2000 roku i od kilku lat pod różnymi nickami nawija ten sam tekst o majorsach, przemyśle fonograficznym, promosach, playlistach itd.
0 0
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
A ja czekam na finezyjny, konserwatywny i niepokorny komentarz ultrakonserwatywnego hurtownika radomskiego o "wietrzeniu" Trójki.
0 0
odpowiedź
User
GW
Hurtownika już tutaj nie ma, podobno został zbanowany. Teraz zaśmieca komentarze na innym portalu, gdzie o wietrzeniu Trójki też pisze.

https://media2.pl/media/149391-Sto-piosenek-na-stulecie-ZAiKS-u-w-radiowej-Trojce.html
0 0
odpowiedź