SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzecia edycja Idola zakończona

W niedzielę 12 stycznia obejrzeliśmy ostatni odcinek III edycji najpopularniejszego w Polsce konkursu talentów - programu Idol

Odcinek ten poświęcony był nie tylko kulisom Wielkiego Finału i losom finalistów po zakończeniu programu ale przede wszystkim najciekawszym momentom tej edycji - od castingów aż po Wielki Finał.
 
Castingi do III edycji IDOLA odbyły sie w 4 wielkich miastach Polski: Trójmieście, Katowicach, Poznaniu i Warszwie oraz w 29 mniejszych miejscowościach na terenie całego kraju.
Na castingi ogółem zgłosiło się ponad dziewięć tysięcy osób. Najczęściej śpiewaną piosenką były "Oczy szeroko zamknięte" zespołu Łzy. W czasie castingów wykonano je ponad 100 razy.
 
W III edycji zmianie uległ też skład sędiowski - tym razem zasiadło w nim pięciu jurorów: Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Robert Leszczyński, Maciek Maleńczuk i Marcin Prokop.
 
Ze wszystkich osób biorących udział w castingu jury IDOLA wybrało 120 osób które wzieły udział w kolejnym, teatralnym etapie.
Do kolejnego półfinałowego etapu III edycji IDOLA dostało się 35 osób. Spośród nich widzowie poprzez swoje telefony i SMS-y wybrali 10 finalistów: Monike Brodkę, Kalinę Kasprzak, Małgorzatę Karpiuk, Michała Gęsikowskiego, Przemka Pakulaka, Kubę Kęsego, Michała Karpackiego, Piotra Brodzińskiego, Adama Kozłowskiego i Pawła Kowalczyka.
Dziesiątka finalistów wzięła udział w serii 9 tematycznych koncertów finałowych: "Niezapomniani" "Giganci rocka", "Muzyka XXI wieku", "Muzyka klubowa" "Fiesta latynoska", "Piosenki z filmów", Muzyka z Wieży Babel", "Piosenki o miłości" Po każdym z koncertów z fdalszej rywalizacji odpadała osoba która zdobyła najmniej głosów telewidzów.
W Wielkim Finale III edycji IDOLA zmierzyli się Kuba Kęsy i Monika Brodka.
Zwycięzcą tej edycji i zdobywczynią głównej nagrody programu - kontraktu na nagranie solowej płyty w wytwórni BMG została zdobywając 69% głosów 16 letnia Monika Brodka z Twardorzeczki koło Żywca.
 
 
Pierwszy z dwudziestu sześciu odcinków III edycji IDOLA obejrzeliśmy 4 września 2003 roku. Podobnie jak w II edycji IDOLOWI towarzyszył program IDOL EXTRA w którym zajrzeć mogliśmy za kulisy programu oraz lepiej poznać uczestników programu.
 
Jak dotąd piątka finalistów IDOLA: Alicja "Alex" Janosz, Ewelina Flinta, Szymon Wydra i Tomek Makowiecki wydalo własne solowe płyty. Już 16 lutego do sklepów trafi też płyta "Pistolet" -  zwycięzcy II edycji IDOLA - Kszysztofa "Zalefa" Zalewskiego. Pracę nad swoją płytą kończy też inna finalistka I edycji IDOLA - Ania Dąbrowska.
 
Alicja Janosz wzięła też udział w programie "Światowy Idol" w którym o tytuł megagwiazdy walczyło 11 zwycięzców lokalnych wersji IDOLA. Oprócz Ali Janosz Polskę w Światowym Idolu reprezentował Kuba Wojewódzki który uznany został za najsurowszego jurora ma świecie.
Światowym Idolem został Kurt Nielsen z Norwegii.

Jak wynika z danych AGB Polska trzecią edycję Idola oglądało średnio 2 638 334 widzów (udział w rynku 17,83%). Dla porównania drugą edycję programu oglądało 3 052 832 widzów (udział w rynku 20,04%) a pierwszą 2 972 392 (udział w rynku 21,42%).

(więcej)

2004-01-12
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl