SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy osoby z OKO.press na kwarantannie, były na gali z zakażonym Adamem Bodnarem

Trzy osoby z redakcji OKO.Press skierowano na kwarantannę w związku z podejrzeniem zakażenia wirusem Covid-19. To dziennikarze, którzy zetknęli się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem podczas niedzielnej gali plebiscytu Korony Równości organizowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii. -  To zdarzenie nie dezorganizuje pracy redakcji – zapewnia redaktor naczelny serwisu Piotr Pacewicz.

Article

Trójka dziennikarzy brała udział w niedzielnej gali Korony Równości, w trakcie której redakcja OKO.Press otrzymała nagrodę za to, że od swojego startu „konsekwentnie dokumentuje życie społeczno-polityczne”, a także „wnikliwie i z oddaniem analizuje wydarzenia dotyczące społeczności LGBT w Polsce”. Nagrodę odbierał wówczas także Adam Bodnar, które dwa dni później ogłosił, że jest zarażony koronawirusem.

- RPO miał kontakt z osobą zarażoną. Natychmiast po otrzymaniu tej wiadomości samoizolował się i zrobił test. Wynik był pozytywny. Rzecznik czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie. Biuro RPO cały czas pracuje - brzmi oficjalny komunikat biura.

Dziennikarze OKO.press na kwarantannie po kontakcie z Adamem Bodnarem

W związku z tym reporterzy OKO.Press, którzy mieli kontakt z Bodnarem, zostali przez szefostwo redakcji wysłani na kwarantannę. - To był bardzo incydentalny kontakt, właściwie prawie w ogóle go nie było: jedna z dziewczyn podała rzecznikowi dłoń - relacjonuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Piotr Pacewicz, szef OKO.Press. - Jednak profilaktycznie zdecydowaliśmy o izolacji tych dziennikarzy, mają obserwować się, przebywając w domach - dodaje.

Komunikat w związku z pozytywnym testem Adama Bodnara wydała też Kampania Przeciw Homofobii. - Informujemy, że na ceremonii zrealizowano wszystkie zalecenia związane z reżimem sanitarnym w oparciu o wytyczne MZ, GIS i MNiSW. Jako organizatorzy i organizatorki zobowiązaliśmy uczestniczki i uczestników wydarzenia do wypełnienia oświadczeń dot. stanu zdrowia, zmierzenia temperatury i noszenia maseczek ochronnych – czytamy w oświadczeniu.

Dalej członkowie organizacji zapewniają, że zapewnili też dostęp do płynów dezynfekujących, zachowane były limity osób w Sali, zaś sprzęty w niej stojące zostały zdezynfekowane. - Po upublicznieniu przez Adama Bodnara informacji o zakażeniu, KPH wszczęło odpowiednie procedury, które mają na celu poinformowanie wszystkich osób uczestniczących w ceremonii o zaleceniach dotyczących sposobu postępowania w zaistniałej sytuacji.

Piotr Pacewicz podkreśla w rozmowie z nami, że izolacja osób podejrzewanych o koronawirusa nie wpłynie na pracę redakcji,  gdyż ta funkcjonuje w trybie hybrydowym, w zdecydowanej większości zdalnie.

Kilka dni temu 11 osób z kierownictwa Radia Gdańsk (w tym prezes Adam Chmielecki) przebywało na kwarantannie po tym, jak okazało się, że jedna z nich miała styczność z osobą zarażoną Covid-19. Po tygodniu okazało się jednak, że wszyscy są zdrowi i izolowani dziennikarze wrócili do redakcji.  

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzy osoby z OKO.press na kwarantannie, były na gali z zakażonym Adamem Bodnarem

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żenada
szczyt żenady. Tzw RPO na "gali" organizowanej przez bojówkarzy, którzy sprofanowali polskie godło i flagę w Brukseli - w towarzystwie tzw dziennikarzy, czyli sługusów oficjerów komunisty cznych służb
odpowiedź
User
Obserwator
Szczujnia.press mogliby się nazywać
odpowiedź
User
mm
jedna wielka ZARAZA
odpowiedź