SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trzy zgłoszenia w konkursie na prezesa TVP. Napływ aplikacji pod koniec tygodnia?

W konkursie na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej napłynęły do tej pory trzy zgłoszenia od kandydatów. Rada nadzorcza spodziewa się jednak, że więcej aplikacji wpłynie pod koniec tygodnia, gdy mija termin zgłoszeń - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Miesiąc temu rada nadzorcza zdecydowała, że zarząd siódmej kadencji liczyć będzie trzech członków, czyli tak jak do tej pory. Rozpoczęło się postępowanie, które ma na celu wyłonienie nowego kierownictwa Telewizji Polskiej (więcej na ten temat).

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, na tę chwilę w sekretariacie rady nadzorczej TVP złożono trzy koperty ze zgłoszeniami. Przewodniczący rady Stanisław Jekiełek informuje jednak, że organ spodziewa się napływu kolejnych aplikacji w ostatnich dniach przewidzianych na ich składanie - zgłosić można się jeszcze do piątku 24 kwietnia do godz. 16.00. Otwarcie kopert z nazwiskami kandydatów nastąpi w poniedziałek 27 kwietnia br.

Przypomnijmy, że start w konkursie obecny prezes Juliusz Braun zapowiedział już w grudniu ub.r.. Wśród osób, które mają ubiegać się o stanowisko prezesa TVP pojawia się również nazwisko Agnieszki Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kadencja obecnego zarządu TVP zakończy się wraz z odbyciem walnego zgromadzenia za 2014 roku, co - zgodnie z przepisami - ma nastąpić najpóźniej do 30 czerwca br. Po tej dacie będzie musiał zacząć już działać nowy zarząd spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzy zgłoszenia w konkursie na prezesa TVP. Napływ aplikacji pod koniec tygodnia?

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jerry
Tylko nie Brownie... zero kompetencji profesjonalnych i osobowościowych do pełnienia tego stanowiska.
I ten żałośny SuperWiktor żenady.
41 10
odpowiedź
User
Stefan Ławski
Jeśli Jula Braun ponownie zostanie prezesem to straciliście definitywnie jednego widza .
39 10
odpowiedź
User
Stan ORDYN
Szanowny Redaktorze,
Sformułowanie "na tę chwilę" jest błędne
Używane "nagminnie" w telewizji i radiu przez osobniki /niestety nie tylko wysłuchiwane ale także wysłuchujące/, które nieudolnie aspirują do wyższego stylu, pozbawione są kompetencji stylistycznych i swobody kształtowania wypowiedzi
Nie dołączajcie do nich
Niech portal zachowa profesjonalność także w konstrukcji informacji
pozdro
16 8
odpowiedź
User
wrozka
Super Wiktor dla Juli. Super fucha dla Agi :)
33 12
odpowiedź
User
zgredzik
Skowronki na mokotowskiej ulicy Woronicza ćwierkają, przepraszam twittują, że obecny sklad ma być po prostu prolongowany na następną kadencję. Tak czy inaczej i czy jest jakakolwiek prawda w tych twittach, decyzja o kontynuacji trzyosobwego skladu oznacza jedno : utrzymanie parytetu politycznego rządzacych Polską a to by oznaczało, że z wyborem ostatecznego ponownie 3-osobowego zarządu należy wg. tej logiki poczekać do wyborów do Sejmu, bo wtedy znów, na następne 4 lata ukształtuje sie tz. SCENKA POLITYCZNA w Polsce. Nieprawdaż ?????? Wcześniejsze ruchu mogą okazac się , że tak powiem przedwczesne....:-) :-)
17 29
odpowiedź