SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Turyn w telewizji interaktywnej iTVP

Telewizja Interaktywna iTVP otrzymała prawa do transmisji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie.

  Na potrzeby wydarzenia Telewizja Interaktywna iTVP w ramach strony www.itvp.pl utworzy specjalny serwis dedykowany, na którym od 10 do 26 lutego Internauci będą mogli na bieżąco uczestniczyć w wydarzeniach sportowych.

Przez ponad dwa tygodnie na internetowej antenie iTVP odbiorcy będą mieli do wyboru pięć równoległych kanałów - prezentujących na żywo to, co dzieje się na poszczególnych arenach sportowych w Turynie.

Użycie pięciu niezależnych kanałów przekazu umożliwi transmisję kilku wydarzeń sportowych - realizowanych w tym samym czasie - jednocześnie. Takie rozwiązanie pozwoli potencjalnemu odbiorcy na selektywny dobór tego, co ogląda - informuje TVP w komunikacie prasowym.

Każdy z kanałów opatrzony będzie profesjonalnym, polskim komentarzem.
 
Telewizja Interaktywna iTVP przez szesnaście dni relacjonować będzie zmagania zawodników w piętnastu dyscyplinach sportowych. Oznacza to, że przez dwa tygodnie przeprowadzi transmisję z ponad 250 wydarzeń sportowych, realizowanych w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich - co w konsekwencji da ponad pół tysiąca godzin relacji na żywo.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie za pośrednictwem iTVP zobaczyć będą mogli wszyscy mieszkańcy terytorium EBU, czyli Europejskiej Unii Nadawców – obejmującej swoim zasięgiem terytorium 53 krajów Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Transmisja iTVP skierowana jest do użytkowników łącz szerokopasmowych o minimalnej przepustowości 256 Kbps.

Użytkownicy iTVP – ze względu na  technikę kodowania przekazu EBU – do odtwarzania transmisji powinni posiadać najnowszą wersję programu Windows Media Player.

Jakość i dostępność transmisji w dużej mierze zależy również od infrastruktury, jaką oferuje użytkownikowi dostawca jego łącza internetowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Turyn w telewizji interaktywnej iTVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl