SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Turystyka wróci do normy najwcześniej na Wielkanoc 2021

Ożywienie turystyki krajowej w Niemczech nastąpi wcześniej niż podróży międzynarodowych. Swobodne podróże po kraju będą możliwe na początku kwietnia przyszłego roku, a wyjazdy zagraniczne w ramach Unii Europejskiej dopiero za niemal dwa lata. Branża dopiero na wiosnę przyszłego roku może osiągnąć sprzedaż na poziomie 85 proc. wolumenu z 2019 r.

Fot. PixabayArticle

Niemieckie Federalne Centrum Kompetencyjne ds. Turystyki opracowało trzy scenariusze i cztery fazy wychodzenia turystyki z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa i całkowitym zamrożeniem tej branży.

Pierwsza faza to blokada, w której biznes turystyczny całkowicie się zatrzymał, a podróże służbowe odbywają się na znacznie mniejszą skalę i niemal wyłącznie na poziomie krajowym. W optymistycznym scenariuszu faza ta potrwa do 3 maja w podróżach krajowych, a do 31 maja - w międzynarodowych. Sprzedaż w turystyce krajowej będzie na poziomie 15 proc. wolumenu z 2019 r. (międzynarodowa - 5 proc.). W scenariuszu realistycznym całkowite zamknięcie potrwa do 31 maja, a turystyki międzynarodowej - nawet do 30 września br., a wyniki będą wynosiły odpowiednio - 10 proc. i 2 proc. sprzedaży z 2019 r.

Druga faza to łagodzenie obostrzeń związanych z ruchem turystycznym, w której możliwe są rodzinne wyjazdy rekreacyjne na terenie Niemiec, a podróże międzynarodowe będą zarezerwowane tylko dla biznesu. W scenariuszu realistycznym faza ta będzie trwała od 1 czerwca do 30 sierpnia br., a w przypadku podróży międzynarodowych - od 1 października 2020 r. do 31 marca przyszłego roku.

W trzeciej fazie możliwe będą podróże zagraniczne do wskazanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych krajów. W scenariuszu realistycznym faza ta wystąpi między 1 września 2020 r. a 31 marca 2021 r. (turystyka międzynarodowa: 1 kwietnia - 31 grudnia 2021 r.).

W czwartej fazie, zgodnie z założeniami, dostępna będzie już dla wszystkich szczepionka i będzie istniała znaczna odporność w społeczeństwie. Nie będzie żadnych ograniczeń w podróżowaniu na terenie Unii Europejskiej i stopniowo na całym świecie. To oznacza odblokowanie turystyki i w scenariuszu realistycznym może nastąpić dopiero między 1 kwietnia a 30 czerwca 2021 r. (turystyka krajowa) oraz 1 stycznia 2022 r. a 31 marca 2023 r. (podróże międzynarodowe). Sprzedaż turystyki krajowej może osiągnąć wtedy 85 proc. wolumenu z 2019 r., a międzynarodowej - 75 proc.

Scenariusze zostały stworzone w oparciu o złożoną metodę analizy oraz oceny ponad 500 ekspertów branżowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Turystyka wróci do normy najwcześniej na Wielkanoc 2021

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl