SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Polonia na Litwie

28 grudnia 2004 roku Zarząd TVP przyjął zmianę warunków umowy dotyczącej retransmisji programu TV Polonia w okręgu Wileńskim

Zarząd uwzględnił oczekiwania TV Baltijos - nadawcy retransmitującego program TV Polonia na kanale 38 z nadajnika "Wieża Wileńska", obejmującego swym zasięgiem Wilno i jego okolice, przyjmując datę obowiązywania dotychczasowej umowy do dnia 3 kwietnia 2005 r. Prowadzone dotychczas negocjacje mające na celu przyjęcie od stycznia 2005 roku nowej umowy zastępującej umowę z grudnia 1994 r. zakończyły się niepowodzeniem na skutek braku akceptacji przez stronę litewską przedstawionych przez TVP S.A.  warunków - poinformował Wirtualnemedia.pl rzecznik TVP.

TV Baltijos - litewski nadawca retransmitujący program TV Polonia - nie zaakceptował terminu 30.06.2005 jako okresu proponowanego przez TVP S.A. do osiągnięcia kompromisu w zakresie warunków nowej umowy. Wygospodarowane przez TVP środki finansowe zapewniały retransmisje programu na dotychczasowych warunkach do końca czerwca 2005. TV Polonia zapewnia retransmisję swego  programu na terenie Republiki Litwy współpracując z 37 operatorami sieci kablowych oraz innymi nadawcami retransmitującymi naziemnie program TV Polonia.
Podjęte starania mające na celu przyjęcie nowej, korzystnej dla TVP S.A. umowy  z TV Baltijos w Wilnie zakończyły się niepowodzeniem. TVP przyjmując warunki przedstawione przez stronę litewska, celem zapewnienia nieprzerwanej retransmisji programu TV Polonia w Wilnie i okolicach, a więc na terenie zamieszkałym przez wielotysięczną społeczność pochodzenia polskiego, ma nadzieje  wynegocjować i przyjąć  do 03.04.2005 nową umowę dostosowaną do uwarunkowań prawa medialnego w Unii Europejskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Polonia na Litwie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl