SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Puls grozi sądem Cyfrowemu Polsatowi

Sprawa przesunięcia programu TV Puls na dalsze pozycje platformy Cyfrowego Polsatu i wstawienia zamiast niego kanału Super Polsat najprawdopodobniej trafi wkrótce do sądu. - Stanie się tak, jeżeli w najbliższym czasie nie dojdziemy do porozumienia - mówi Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, prezes TV Puls.

Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls Article

W styczniu br. Cyfrowy Polsat zdecydował o przesunięciu stacji TV Puls HD na swojej platformie z pozycji 84. na 157. Stało się to tuż po tym, gdy pojawił się na tej pozycji nowy kanał Telewizji Polsat - Super Polsat.

 - Zmiany na liście kanałów są czymś naturalnym. W związku z rozszerzeniem oferty platformy o kilka nowych kanałów, pozycję na liście zmieniło kilka stacji - mówiła wówczas dla Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

TV Puls jednak nie odpuściła. W lutym br. prawnicy stacji napisali skargę w sprawie „samowolnego przesunięcia programu” do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Organ uznał, że sprawa ma charakter ochrony konkurencji i konsumentów i przekazał sprawę do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK aktualnie zbiera informacje i dokumenty w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy.

TV Puls postanowiła jednak sięgnąć po kolejne środki i grozi sądem w przypadku nieprzywrócenia jej kanału na dawną pozycję w ofercie Cyfrowego Polsatu. - Sytuacja jest bardzo poważna. Szykujemy się na dochodzenie swoich praw w sądzie - jeśli w najbliższym czasie nie dojdzie do porozumienia. - Warto też nadmienić, że nasz drugi kanał - Puls 2 - jest, z również zupełnie niezrozumiałych dla nas powodów, jako jedyny liczący się kanał telewizyjny wciąż niedostępny dla abonentów Cyfrowego Polsatu - mówi dla Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls.

W trzech pierwszych kwartałach 2017 roku TV Puls plasowała się na 9 miejscu pod względem oglądalności wśród stacji telewizyjnych, z udziałem w rynku na poziomie 2,97 proc. (spadek względem identycznego okresu roku poprzedniego o 8,22 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Puls grozi sądem Cyfrowemu Polsatowi

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
eDI
tv puls nigdy nie było na pozycji nr 13, tylko na 86.
23 11
odpowiedź
User
Krasawica
Sąd wyda prawomocny i wiążący strony wyrok, jak to ostatnio w innej sprawie medialnej, za 12 lat.
28 12
odpowiedź
User
Gość54321
Czemu ten artykuł jest pod jutrzejszą datą?
14 14
odpowiedź
User
ja_to_ja
Zaraz się okaże, że winny klęski "Lekarzy na start" też jest Solorz...

Kiedyś prezes Dąbski mówił w wywiadach, że kluczowy dla nadawców jest 100-procentowy zasięg naziemny. Teraz już go ma, a rzuca się, jakby Cyfrowy Polsat mu zabrał wszystkich widzów - a jakoś nie było widać po wynikach drastycznych spadków w okresie kilku tygodni bezpośrednio po przesunięciu pozycji na liście CP.
41 15
odpowiedź
User
danka
Dąbski jest śmieszniejszy od Jasia Fasoli
46 17
odpowiedź