SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Puls grozi sądem Cyfrowemu Polsatowi

Sprawa przesunięcia programu TV Puls na dalsze pozycje platformy Cyfrowego Polsatu i wstawienia zamiast niego kanału Super Polsat najprawdopodobniej trafi wkrótce do sądu. - Stanie się tak, jeżeli w najbliższym czasie nie dojdziemy do porozumienia - mówi Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, prezes TV Puls.

Dariusz Dąbski, prezes Telewizji PulsArticle

W styczniu br. Cyfrowy Polsat zdecydował o przesunięciu stacji TV Puls HD na swojej platformie z pozycji 84. na 157. Stało się to tuż po tym, gdy pojawił się na tej pozycji nowy kanał Telewizji Polsat - Super Polsat.

 - Zmiany na liście kanałów są czymś naturalnym. W związku z rozszerzeniem oferty platformy o kilka nowych kanałów, pozycję na liście zmieniło kilka stacji - mówiła wówczas dla Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

TV Puls jednak nie odpuściła. W lutym br. prawnicy stacji napisali skargę w sprawie „samowolnego przesunięcia programu” do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Organ uznał, że sprawa ma charakter ochrony konkurencji i konsumentów i przekazał sprawę do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK aktualnie zbiera informacje i dokumenty w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy.

TV Puls postanowiła jednak sięgnąć po kolejne środki i grozi sądem w przypadku nieprzywrócenia jej kanału na dawną pozycję w ofercie Cyfrowego Polsatu. - Sytuacja jest bardzo poważna. Szykujemy się na dochodzenie swoich praw w sądzie - jeśli w najbliższym czasie nie dojdzie do porozumienia. - Warto też nadmienić, że nasz drugi kanał - Puls 2 - jest, z również zupełnie niezrozumiałych dla nas powodów, jako jedyny liczący się kanał telewizyjny wciąż niedostępny dla abonentów Cyfrowego Polsatu - mówi dla Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls.

W trzech pierwszych kwartałach 2017 roku TV Puls plasowała się na 9 miejscu pod względem oglądalności wśród stacji telewizyjnych, z udziałem w rynku na poziomie 2,97 proc. (spadek względem identycznego okresu roku poprzedniego o 8,22 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Puls grozi sądem Cyfrowemu Polsatowi

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
eDI
tv puls nigdy nie było na pozycji nr 13, tylko na 86.
odpowiedź
User
Krasawica
Sąd wyda prawomocny i wiążący strony wyrok, jak to ostatnio w innej sprawie medialnej, za 12 lat.
odpowiedź
User
Gość54321
Czemu ten artykuł jest pod jutrzejszą datą?
odpowiedź
User
ja_to_ja
Zaraz się okaże, że winny klęski "Lekarzy na start" też jest Solorz...

Kiedyś prezes Dąbski mówił w wywiadach, że kluczowy dla nadawców jest 100-procentowy zasięg naziemny. Teraz już go ma, a rzuca się, jakby Cyfrowy Polsat mu zabrał wszystkich widzów - a jakoś nie było widać po wynikach drastycznych spadków w okresie kilku tygodni bezpośrednio po przesunięciu pozycji na liście CP.
odpowiedź
User
danka
Dąbski jest śmieszniejszy od Jasia Fasoli
odpowiedź