SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef portalu TV Republika zwolniony

Adam Zawadzki został zwolniony z funkcji redaktora naczelnego portalu TV Republika. Zastąpiła go Monika Maciejewska - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Zmiany kadrowe w portalu tvrepublika.pl potwierdza Tomasz Sakiewicz, prezes TV Republika. - Trwa reorganizacja redakcji, bo rozbudowujemy portal. O wszystkich szczegółach poinformujemy w komunikacie - zapowiada Sakiewicz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

- Z dniem 14.09.2021 Zarząd Telewizji Republika podjął decyzję o zmianie na stanowisku Redaktora Naczelnego portalu TV Republika i szefa działu on-line. Dotychczasowy Redaktor Naczelny portalu Pan Adam Zawadzki po zrealizowaniu ważnych działań w zakresie restrukturyzacji i reorganizacji działu on-line, wprowadzeniu nowej szaty graficznej portalu oraz dokonaniu intensywnych zmian w obszarze mediów społecznościowych, kończy na tym etapie swoją misję w Telewizji Republika - poinformował nadawca w komunikacie.

- Zarząd wyraża podziękowanie Panu Adamowi Zawadzkiemu za wkład w rozwój portalu i działu on-line oraz życzy Pani Monice Maciejewskiej sukcesów w nowej roli - dodał zarząd TV Republika.

Przyczyn swojego zwolnienia nie komentuje Zawadzki. - Jestem teraz w sklepie. Mam rodzinne sprawy - tłumaczy. Później nie odpowiedział na SMS-a na temat przyczyn odejścia.

Zawadzki zwolniony z tvp.info w 2017 roku

Zawadzki przed pracą w tvrepublika.pl był związany z portalem tvp.info. Był dziennikarzem, a następnie awansował na wydawcę. - Byłem poniżany, co doprowadziło do kłopotów ze zdrowiem - mówił nam w marcu 2017 roku. Twierdził, że wielokrotnie kwestionowano jego umiejętności, był poniżany i ośmieszany. Wówczas rozwiązano z nim umowę. Wcześniej poskarżył się prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu.

Kuba Sufin, ówczesny dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, podkreślał, że w publicznej telewizji, także w newsroomie tvp.info, nie ma mowy o żadnym mobbingu. - Znam tę sprawę, nie o to w niej chodzi - zapewnia. - Jak w każdej redakcji i tam mogło dochodzić do tarć, czy nieporozumień. Jednakże nie można mówić, że to mobbing, bo nie mamy takich sygnałów. A co do rozwiązania umowy z panem Adamem Zawadzkim, to mamy swobodę dobierania sobie podmiotów, z którymi współpracujemy - tłumaczył wtedy Sufin.

Przed pracą w Telewizji Polskiej Zawadzki był związany z TV Republika i dziennikiem „Rzeczpospolita”. Maciejewska to dotychczasowa zastępczyni redaktora naczelnego portalu tvrepublika.pl.

W sierpniu br. TV Republika miała 0,057 proc. udziału w rynku telewizyjnym, co oznacza spadek o 3,39 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ub.r. wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement. Z danych Mediapanel wynika, że serwis tvrepublika.pl zanotował w lutym br. 279,3 tys. użytkowników i 0,96 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Szef portalu TV Republika zwolniony

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
A co tam słychać u producenta kompotu?
odpowiedź
User
Jack
Forum mojej wspólnoty mieszkaniowej ma więcej użytkowników niż ten portal. Szkoda miejsca na stronie na takie info.
odpowiedź
User
Terier
Ten kanał jest dostępny u wszystkich czy to Platformy satelitarne, kablówki, a mimo to nikt ich nie chce oglądać.
odpowiedź