SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy kanał dla kobiet ma ruszyć w Polsce już jesienią

Ubiegająca się o koncesję na MUX-8 węgierska firma TV2 Media Group zatrudniła agencję PR MSL Group. W przesłanym Wirtualnemedia.pl komunikacie firma poinformowała, że kanał PTV ma mieć charakter rozrywkowo-lifestylowy i być skierowany przede wszystkim do kobiet. 

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

W zeszłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała listę podmiotów zainteresowanych nadawaniem na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. TV2 Média Csoport Zártkörűen Működő Részvénytársaság z siedzibą w Budapeszcie zgłosiła kanał PTV. Wpłynęły też aplikacje: Telewizji Republika S.A. (Republika), Fratrii Sp. z o.o. (wPolsce24) i należącej do Grupy MWE Networks spółki Polskie Wolne Media P.S.A. (Polska24). Regulator wybierze w konkursie dwa kanały wyspecjalizowane. Dołączą do: Nowej TV, WP, Zoom TV, Metro i niedawno uruchomionej stacji ViDoc TV.

Programy „produkowane głównie w Polsce”

Spółka poinformowała w komunikacie, że jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, jesienią tego roku TV2 Media Group uruchomi kanał rozrywkowo-lifestylowy przeznaczony głównie dla kobiet pod nazwą PTV. - Kanał będzie nadawał 24 godziny na dobę programy rozrywkowe, fabularne, talk showy i magazyny produkowane głównie w Polsce – zaznaczył nadawca. PTV ma być 18. kanałem grupy. Pierwsza stacja grupy TV2 została uruchomiona w 1997 roku i jest obecnie jednym z najchętniej oglądanch kanałem telewizyjnym na Węgrzech. Po inwestycji w Planet TV ze Słowenii w 2020 roku, firma przygotowuje się do wejścia na kolejny rynek w Europie Środkowo-Wschodniej. TV2 Media zatrudnia około 400 stałych pracowników w regionie i planuje stworzyć dodatkowe miejsca pracy w Polsce.

- Monitorujemy polski rynek od dawna i jesteśmy podekscytowani możliwością inwestowania w tym wspaniałym kraju. Wierzymy, że nowy kanał rozrywkowy będzie rozsądną alternatywą na i tak już konkurencyjnym rynku - stwierdził Pavel Stantchev, prezes TV2 Media Group. Menadżer był związany ze szwajcarską firmą Ringier AG. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor generalny BTV Media Group i Nova TV w Bułgarii, Antenna Group w Europie Południowo-Wschodniej, PRVA Serbia, RTL Chorwacja, HBO i Kanal D w Rumunii. TV2 Media Group złożyła wniosek nie tylko do KRRiT, ale rozpoczęła proces rejestracji znaku słowno-graficznego w Urzędzie Patentowym RP.

Firma kojarzona z premierem Węgier

Kanał TV2 rozpoczął nadawanie w 1997 roku. W 2016 roku powstała TV2 Media Group . Obecnie grupa posiada 17 stacji w regonie.  Emituje lub emitowała w ostatnich latach programy, takie jak „The Voice - Magyarország hangja”, talent show „Megasztár”, a także seriale typu „Agenci NCIS”, „NCIS: Los Angeles”, „Prawo i porządek: Los Angeles”, „Grimm” czy „Elementary. 

W 2020 roku TV2 przeprowadziło ekspansję na rynek międzynarodowy nabywając trzy kanały telewizyjne od słoweńskiej sieci Planet TV: Planet TV, Planet 2 i Planet EVA. Grupa rozszerzyła swoje zasięgi poza Węgry, emitując programy w sąsiednich państwach i docierając  do węgierskojęzycznych widzów na Słowacji, w Rumunii i w Serbii.  

Przez portale z innych krajów TV2 była opisywana jako stacja sprzyjająca premierowi Węgier Viktorowi Orbánowi. W jednym z serwisów nadawcy miał ukazać się materiał, w którym chwalono nowe zdjęcie szefa węgierskiego rządu. W 2019 roku kanał nabył József Vida, węgierski bankier i ekonomista,  blisko związany z przyjacielem z dzieciństwa premiera Orbána, Lőrincem Mészárosem. Lőrinc Mészáros to burmistrz Felcsút w latach 2011-2018 z ramienia koalicji Fidesz-KDNP. Jest uznawany za najbogatszego Węgra, który zgromadził aktywa o wartości 990 mld forintów. W styczniu 2024 roku na liście  najbogatszych ludzi na świecie autorstwa „Forbes” zajął 1715. pozycję z majątkiem o szacowanej wartości 1,7 mld dol.

Kilka miesięcy temu portal Gazeta.pl informował, że politycy Prawa i Sprawiedliwości liczą na pozyskanie na Węgrzech inwestora dla nowego konserwatywnego kanału telewizyjnego. Alternatywą miała być współpraca z portugalskim funduszem Alpac Capital, również powiązanym z Orbánem lub wzmocnienie telewizji wPolsce.pl. Biuro prasowe TV2 w poniedziałek nie odpowiedziało na pytania o programy informacyjne w ofercie PTV. Nie wiadomo zatem czy stacja będzie konkurowała wyłącznie z TVN Style, Polsat Cafe, TVP Kobieta i CTV - Dla Ciebie. 

Dołącz do dyskusji: Nowy kanał dla kobiet ma ruszyć w Polsce już jesienią

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nickt
Putin TV
odpowiedź
User
widz
Już mamy TVP Kobieta, który Telewizja Polska chce zlikwidować.
odpowiedź
User
Sebastian Paleta
Kiedy będzie tv dla gejów?
odpowiedź