SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVbox+ nowym dekoderem satelitarnym Platformy Canal+

Platforma Canal+ w najbliższym czasie ma wprowadzić do oferty nowy model dekodera - TVbox+. Umożliwia on m.in. timeshifting i nagrywanie na dysku zewnętrznym, nie obsługuje natomiast opcji internetowych.

Dekoder TVbox+, fot. Canal+Dekoder TVbox+, fot. Canal+

Informacje o dekoderze TVbox+ na krótko pojawiły się w serwisie internetowym Platformy Canal+, co odnotowały niektóre serwisy technologiczne, m.in. witryna "Komputer Świata". Firma nie odpowiedziała na pytania portalu Wirtualnemedia.pl, kiedy urządzenie pojawi się w jej ofercie.

TVbox+ to typowy dekoder satelitarnych, bez obsługi opcji internetowych (nie ma portu Ethernet). Umożliwia oglądanie stacji odpłatnych z oferty Platformy Canal+ i darmowych kanałów dostępnych satelitarnie, obsługuje też opcje timeshifting i nagrywania na dysku zewnętrznym.

Dekoder oprócz gniazda do anteny satelitarnej jest wyposażony m.in. w cyfrowe wyjście audio SPDIF, analogowe wyjścia audio i wideo oraz porty HDMI i USB 2.0. Ma procesor 2000 DMIPS, 256 MB pamięci RAM (DDR) i 128 MB pamięci flash (NAND).

Razem z dekoderem klient będzie otrzymywał kartę (wsuwaną z prawej strony urządzenia) umożliwiającą odbiór wykupionego pakietu stacji.

Canal+ Polska szykuje się na giełdę

W połowie lipca Canal+ Polska złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny, co jest początkiem procedur dotyczących wejścia firmy na warszawską giełdę. - Spółka i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej. Spółka będzie informować o kolejnych krokach po zatwierdzeniu prospektu przez KNF oraz rozważeniu warunków rynkowych i innych czynników - zaznaczyła firma.

W zeszły czwartek w komunikacie prasowym Canal+ Polska zapowiedział, że w ramach debiutu giełdowego jego akcje planują sprzedać TVN Media (ma ok. 32 proc. walorów) i Liberty Global (ma ok. 17 proc.). Natomiast większościowym akcjonariuszem Canal+ Polska pozostanie Groupe Canal+, mająca obecnie ok. 51 proc. akcji.

Canal+ Polska zapowiedział, że na dywidendę będzie przeznaczał 75 proc. skonsolidowanego skorygowanego zysku netto (z wyłączeniem jednorazowych pozycji niepieniężnych, takich jak odpisy aktualizujące z tytułu utraty wartości oraz podatek dochodowy  w części w jakiej nie podlegał zapłacie ani zwrotowi w pieniądzu przez firmę lub na rzecz firmy).

Pierwsza dywidenda ma zostać wypłacona do połowy 2021 r. ze skonsolidowanego skorygowanego zysku netto za rok obrotowy 2020.

W br. Canal+ ze wzrostem wpływów i zysku

Canal+ Polska nie upublicznił jeszcze swojego prospektu emisyjnego, natomiast w komunikacie prasowym podał podstawowe dane finansowe z pierwszej połowy br. Przychody firmy w ujęciu organicznym zwiększyły się rok do roku o 2,8 proc.

Z kolei zysk EBITA poszedł w górę ze 124 do 163,1 mln zł, a zysk EBITDA - ze 195,7 do 254,5 mln zł. Firma uzasadniła to stałą optymalizacją kosztów działalności operacyjnej.

- Uważamy, że Spółka może zaoferować inwestorom dużą zdolność do generowania znacznych przepływów pieniężnych i atrakcyjne możliwości rozwoju, co potwierdzają wyniki Canal+ Polska: w latach 2017–2019 wzrost przychodów CAGR wyniósł 3,3 proc., a konwersja gotówki w 2019 roku sięgała 60,3 - dodała Edyta Sadowska, prezes Canal+ Polska.

Canal+ kupił Kino Świat, uruchomił dwa serwisy VoD

Edyta Sadowska funkcje prezesa i dyrektora generalnego Canal+ Polska objęła w połowie ub.r. Natomiast w październiku z funkcji wiceprezesa ds. marketingu platformy zrezygnował Jacek Balicki, jego obowiązki przejęli pełniący funkcje dyrektorskie Joanna Kloskowska i Grzegorz Skowron-Moszkowicz.

Jednocześnie firma po uzyskaniu zgody UOKiK-u kupiła 70 proc. udziałów Kina Świat i wprowadził swoich menedżerów do władz tej firmy.

W ub.r. spółka zanotowała 2,29 mld zł skonsolidowanych przychodów sprzedażowych i 88,12 mln zł zysku netto. Rebranding nc+ na Platformę Canal+ spowodował odpisanie 81 mln zł z wartości marki n. Firma swoim akcjonariuszom wypłaci 115,3 mln zł dywidendy.

Wiosną br. Canal+ Polska uruchomił dwa serwisy VoD dostępne dla wszystkich internautów: Canalplus.com działający w modelu subskrypcyjnym (z filmami, programami i streamingiem 76 stacji tv) oraz Premiery Canal+, w którym można wypożyczać pojedyncze filmy.

Dołącz do dyskusji: TVbox+ nowym dekoderem satelitarnym Platformy Canal+

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Canal+ wraca do średniowiecza technologicznego. Najgorszy dekoder który oferowali do tej pory można było podłączyć do internetu. Ten nie ma takiej możliwości. W 2010 roku byłby hitem. A przecież obecnie C+ mocno promuje ofertę OTT i usługi VOD.
odpowiedź
User
Marek
Niesamowite, oni są cały czas opoźnieni technologicznie jakieś 10 lat, na starych dekoderach nie udało im się od paru miesięcy wprowadzić nowej nazwy i logo. Idą na giełdę...
odpowiedź
User
Prawda
Witryna Komputer Świata napisała artykuł na podstawie tekstu z SAT Kurier .pl.
odpowiedź