SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w kanale TVC

Kanał TVC należący do Grupy MWE Networks, 10 czerwca ma wprowadzić odświeżoną oprawę graficzną. Jest to kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.

Nadawca informuje, że nowa oprawa graficzna TVC została zaprojektowana, „aby lepiej odzwierciedlać wartości kanału oraz wprowadzić spójność wizualną z innymi stacjami grupy MWE Networks”. Prace nad nową identyfikacją prowadzi Julia Hołyńska, współpracowniczka kreatywna grupy. Wprowadzenie nowej oprawy jest według Grupy MWE Networks wynikiem ciągłego dążenia do ulepszania jakości wizualnej i komunikacyjnej kanału.

Co zmieni się w TVC?

Zmiany obejmują zarówno nową kolorystykę, jak i odświeżone logo. W palecie barw dominują kolory niebieski, zielony, żółty, symbolizujące niebo, zieleń i światło. Nowe logo zostało zaprojektowane w formie zarysowanego okręgu, który nie jest wypełniony barwą, ale ma wyraźnie zaznaczoną strukturę, co ma nadawać mu nowoczesności i przejrzystości.

- Do zmiany oprawy TVC podeszliśmy z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując zaawansowane analizy percepcji, aby precyzyjnie zidentyfikować kolory i animacje, które najlepiej oddają charakter telewizji. Zielony, żółty i niebieski silnie rezonują z emocjonalnymi reakcjami widzów, wywołując szerokie spektrum pozytywnych odczuć. Te barwy intensyfikują zaangażowanie emocjonalne i doskonale harmonizują z wizją programową naszego kanału. Slogan stacji „TVCodziennie mnóstwo emocji” podkreśla nasz nacisk na regionalne emocje i to, co dzieje się w Polsce, prezentując programy, które zdobywają szczyty popularności, takie jak polski magazyn popularno-naukowy „77TV”, nagrywane w różnych regionach Polski show kabaretowe „Kabaretowy Szał” czy też seriale „Gliniarz i Prokurator”, „Detektyw w Sutannie”, „Xena: Wojownicza Księżniczka”, „Australijscy poszukiwacze złota”. W weekendy o 20:00 emitujemy wysokobudżetowe filmy z kina europejskiego, amerykańskiego i azjatyckiego - stwierdził Karol Warda, wiceprezes grupy medialnej MWE Networks.

Grupa MWE Networks właściciel stacji od 5 lat

W 2019 roku Grupa MWE Networks kupiła od Grupy TVN kanał NTL Radomsko. Rok później zapadła decyzja o zmianie jego nazwy na TVC, aby dotrzeć do widzów z innych części Polski. TVC jako dawny naziemny kanał analogowy jest operatorem multipleksu lokalnego (MUX-L3), nadawanego w Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Stacja prowadzi też niekodowaną emisję na pozycji orbitalnej Hot Bird 13E z transpondera Canal+. Jest tam też dostępny jej siostrzany kanał TVC Super, który rozpoczął nadawanie w kwietniu. W tym roku nadawca uruchomił także stacje: Junior Channel, Pogoda24.TV i Szlagier TV. Golf Channel Polska zmienił nazwę na Golf Zone.

Łącznie w skład Grupy MWE Networks wchodzi 17 kanałów telewizyjnych. Są  to: Antena HD, TVC, Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, Filmax, Xtreme TV, Golf Zone, Pogoda24.TV, Junior Channel, TVC Super oraz Szlagier TV. Największym zasięgiem może poszczycić się Antena HD. Stacja wchodzi w skład ogólnopolskiego MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej.  Nadawca ubiega się obecnie o miejsce dla kanału Polska24 na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w kanale TVC

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XX
A gdzie treści lokalne? KRRiT powinna skontrolować obchodzenie warunków koncesji (zepchnięcie informacji z regionu na godziny poranne czy ostatni patent oszczędnościowy polegający na emitowaniu starych i nieaktualnych informacji z archiwum).
odpowiedź
User
Bolec1
Bawią mnie ludzie, którzy przyszli tam pracować, a mają budżetowo związane ręce.
odpowiedź