SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza platforma TVN Discovery Talents dla twórców filmowych i telewizyjnych

TVN Discovery Polska uruchomiło platformę dla twórców filmowych i telewizyjnych TVN Discovery Talents. W ramach projektu będzie współpracować zarówno z debiutantami, jak i doświadczonymi pisarzami, scenarzystami, reżyserami i producentami. Za przedsięwzięcie odpowiada Katarzyna Mazurkiewicz, szefowa TVN7 i TVN Fabuła.

Inauguracja platformy miała miejsce podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Platforma TVN Discovery Talents ma umożliwić kontakt z twórcami i autorami ciekawych pomysłów na scenariusze, filmy czy produkcje. Inicjatorką projektu jest Katarzyna Mazurkiewicz, szefowa TVN7 i TVN Fabuła.

- Oprócz naszych widzów, to właśnie twórcy stanowią ogromny potencjał grupy TVN Discovery, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie nowego narzędzia. TVN Discovery Talents to nie tylko platforma pozwalająca zaistnieć młodym twórcom, ale przede wszystkim sposób na wymianę wiedzy i doświadczenia. Dlatego bardzo ważnym elementem projektu będą regularnie organizowane warsztaty prowadzone przez największe autorytety w danej dziedzinie - opowiada o projekcie Mazurkiewicz.

Każdy ze zgłoszonych pomysłów będzie weryfikowany, a autorzy najlepszych propozycji zostają zaproszeni do dalszych etapów współpracy. - Dzięki platformie chcemy znaleźć projekty zaskakujące, poruszające i wyjątkowe, z ciekawymi i nietuzinkowymi bohaterami. Liczy się przede wszystkim oryginalny pomysł - objaśnia szef zespołu ds. kreacji seriali TVN Discovery Polska Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz.

Najlepsze scenariusze będą wyłonione do 30 czerwca 2020

Pierwszy nabór konkursowy już się rozpoczął - pod hasłem: "Wielka szansa już nie wróci". Dotyczy scenariuszów do pełnometrażowego filmu fabularnego. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2020 roku. Dotyczą trzech gatunkach filmowych: komedii, czarnej komedii i komediodramatu. Nabór będzie składać się z jednego etapu - uczestnicy przesyłają od razu gotowy scenariusz, a najlepsze prace zostaną wyłonione do 30 czerwca 2020 roku. Autorzy wyróżnionych projektów zostaną zaproszeni do dalszych rozmów ze stacją. Nie ma ograniczeń wiekowych w konkursie.

TVN Discovery Talents będzie oferować także warsztaty i seminaria z ekspertami ze świata filmu i telewizji. - Warsztatowa odsłona TVN Discovery Talents to jedno ze stałych założeń projektu. Wierzymy, że to nie sam tekst, a współpraca z innymi kreatywnymi twórcami jest najbardziej kluczowym elementem przy pisaniu wartościowych scenariuszy - tłumaczy Katarzyna Mazurkiewicz.

Gościem pierwszego warsztatu, który odbył się podczas festiwalu Mastercard Off Camera w Krakowie w maju 2019 był Christian Vikander - jeden z twórców serialu „Most nad Sundem”.

Podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zorganizowano również czterogodzinne warsztaty kreatywne ze scenarzystką Agnieszką Kruk i badaczem mediów Dorotą Pawelec „Writers room, czyli jak dziś powstają scenariusze”. Część tego typu wydarzeń będzie miała charakter otwarty - każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się do udziału w wydarzeniu.

Za inaugurację platformy odpowiadają przedstawiciele działu kreacji fabularnej TVN Discovery Polska: Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, szef zespołu ds. filmów fabularnych Anna Waśniewska-Gill; scenarzystka Monika Trzósło; badaczka mediów Dorota Pawelec oraz redaktor portalu TVN Discovery Talents Adrian Luzar.  Spotkanie poprowadziła Agnieszka Kruk.

Jak wynika z naszych informacji, prace nad projektem rozpoczęły się w 2018 roku, a sam serwis został uruchomiony w lipcu 2019 roku.

Szczegóły projektu można znaleźć pod adresem tvndiscoverytalents.pl.

W ub.r. TVN osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych o 8,6 proc. do 1,97 mld zł, a przychody z emisji reklam zwiększyły się o 9,7 proc. do 1,42 mld zł. Nadawca zanotował 157,5 mln zł straty netto, głównie wskutek 394,7 mln zł odpisu dot. wartości udziałów w platformie nc+. Na koniec roku zatrudniał 1 514 pracowników.

Dołącz do dyskusji: Rusza platforma TVN Discovery Talents dla twórców filmowych i telewizyjnych

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Twoję imię/nick
to takie wielkie nic, zaledwie strona internetowa a hałasu jakby się zes#ali
odpowiedź
User
Andrew
Katarzyna Mazurkiewicz, której największym sukcesem jest Big Brother, odpowiada za poszukiwanie talentów filmowych. Oblałem się kawą
odpowiedź
User
Magic
Tej Pani już podziękujemy!
odpowiedź