SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN i „Gazeta Wyborcza” szukają „Ludzi Wolności”. Rusza plebiscyt na 25-lecie wolnej Polski

Telewizja TVN i „Gazeta Wyborcza” z okazji 25-lecia odrodzenia wolnej Polski organizują plebiscyt „Ludzie Wolności”. Ma on wyłonić bohaterów, którzy są dla Polaków symbolem niepodległości, rozwoju i demokracji.

Article

- Chcemy pokazać bohaterów >>drugiego etapu<<, bohaterów zdobytej wolności: wizjonerów, ludzi z pasją, Judymów, Siłaczki, budowniczych szklanych domów, liderów społecznych i biznesowych. Ludzi, którzy nie czekali, aż ktoś da im pracę, ale sami tworzyli miejsca pracy i dawali ją innym. Ludzi, którzy zamiast brnąć w utarte schematy, idą pod prąd - z dobrym skutkiem. Ludzi, którzy choć sami niekiedy potrzebowali pomocy, pomagając sobie - pomagają innym - wytyczając kierunki, pokazując drogę. Ludzi, którzy zamiast myśleć o tym, co Polska może zrobić dla nich,  myśleli, co oni mogą zrobić dla Polski. Którzy w wolnej Polsce byli i są dla nas autorytetem i wzorem, służyli i będą służyć naszemu krajowi - napisali w tekście otwierającym plebiscyt Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” i prezes Grupy TVN Markus Tellenbach.

Od dziś widzowie TVN i czytelnicy „Gazety Wyborczej” mogą zgłaszać kandydatów do tytułu Człowieka Wolności w pięciu kategoriach: Biznes, Kultura, Nauka, Społeczeństwo i Sport. Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 kwietnia br. na stronie www.ludziewolnosci.pl, można także m.in. wysłać maila na adres ludziewolnosci@wyborcza.pl.

Spośród wszystkich zgłoszonych osób specjalnie powołana kapituła (jej skład nie jest jeszcze znany) wyłoni 25 finalistów plebiscytu, a następnie w sms-owym głosowaniu widzowie i czytelnicy wybiorą Człowieka Wolności w każdej kategorii.

Uroczyste ogłoszenie laureatów plebiscytu nastąpi podczas gali transmitowanej w TVN 1 czerwca br.

Honorowy patronat nad plebiscytem objął prezydent Bronisław Komorowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN i „Gazeta Wyborcza” szukają „Ludzi Wolności”. Rusza plebiscyt na 25-lecie wolnej Polski

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jeszewski
Macie chyba na myśli Pakt Jaruzelski - Geremek z 1989.
33 13
odpowiedź
User
ELIASZ
Ko(p)cioł Michnika szuka błogosławionych.
24 13
odpowiedź
User
ja
Ciekawo co na to Prawicowe postkomuchy?
14 23
odpowiedź
User
analityk
Moje typy : Kiszczak, Urb an, Michnik, Kania, Jaruzelski i TW Bolek. Po linii Wyborczej :-)
51 12
odpowiedź
User
Ziomal
Z wywiadu Gieremka dla Hanny Krall w 1981 roku: Bronislaw Gieremek: No, to teraz nie będzie się pani zastanawiać, że cały ruch społeczny, który tworzymy oraz ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi, ma na celu doprowadzić do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski, aby Żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom.
28 14
odpowiedź