SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN liczy na przyspieszenie tempa wzrostu przychodów

Grupa TVN spodziewa się, że w przyszłym roku spółka zanotuje wzrost przychodów w przedziale 1-3 proc., a w kolejnych dwóch latach o 5-9 proc. Skonsolidowana roczna EBITDA spółki ma w 2016 roku wynieść aż 630 mln zł.

Markus Tellenbach, prezes Grupy TVNArticle

Zarząd Grupy TVN przedstawił nowe prognozy dotyczące sytuacji gospodarczej w Polsce i wyników spółki. Spodziewa się on, że w latach 2014-2016 wzrost PKB w Polsce wyniesie rocznie od ok. 3 proc. do 3,5 proc, a tempo wzrostu rynku reklamy telewizyjnej powinno pozostać w tym okresie stosunkowo stabilne osiągając jednocyfrowy wynik w przedziale od niskiego do średniego. Z kolei oczekiwana stopa wzrostu rynku reklamy internetowej powinna kształtować się na „wysokim jednocyfrowym poziomie”.

TVN prognozuje, że roczne skonsolidowane przychody Grupy mogą osiągnąć dynamikę wzrostu na niskim jednocyfrowym poziomie za cały rok 2014, a w latach 2015-2016 tempo to może przyspieszyć do jednocyfrowego wyniku w przedziale średnim do wysokiego (5 proc. - 9 proc.). Spółka spodziewa się, że jej roczna skonsolidowana skorygowana EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji) wyniesie około 520 milionów zł w roku 2014, 590 milionów zł w kolejnym oraz 630 milionów zł w roku 2016.

Zarząd TVN dokonał też kilku założeń dotyczących działalności inwestycyjnej i finansowej. Spółka dokona proporcjonalnego skup akcji własnych o wartości pomiędzy 225 a 250 milionów zł w 2015 roku, z dywidendą wypłaconą w 2016 roku na poziomie około 50 proc. skonsolidowanego zysku netto za rok 2015;

TVN zakłada skonsolidowane nakłady inwestycyjne na poziomie około 60 milionów zł  w roku 2014, 70 milionów zł  w roku 2015 i 60 milionów zł w 2016 roku, przy nadal niskim poziomie płaconych podatków dochodowych. Środki z operacyjnych przepływów pieniężnych pozostałe po pokryciu nakładów inwestycyjnych, podatków, odsetek oraz wypłaty dla akcjonariuszy w latach 2015-2016 roku zostaną przeznaczone głównie na redukcję zadłużenia.

Spółka nie oczekuje znaczących transakcji kapitałowych w okresie do końca 2016 roku i nie przewiduje pozyskiwania nowego finansowania. - Natomiast w przypadku możliwości refinansowania istniejących obligacji w wyniku korzystnych warunków rynkowych lub pozytywnych okoliczności wynikających z ewentualnej zmiany kontroli nad TVN takie refinansowanie mogłoby mieć miejsce - podaje TVN. Firma założyła też, że kurs wymiany euro i złotego będzie zgodny z aktualnymi oczekiwaniami rynku finansowego.

TVN podał, że w perspektywie wykraczającej poza rok 2016 oraz przy założeniu dalszego wzrostu PKB w Polsce w przedziale od 3 proc. do 4 proc., jego zarząd spodziewa się osiągnąć złożoną stopę rocznego wzrostu przychodów na poziomie ok. 5 proc. w latach 2017-2019.

- Należy jednak podkreślić, że wszelkie oceny PKB i przychodów zakładają brak poważnych zaburzeń makroekonomicznych (takich jak: kryzys zadłużenia w Europie, niestabilność geopolityczna w krajach sąsiednich, globalna niepewność gospodarcza) - czytamy w komunikacie stacji.

Przychody TVN w trzech kwartałach br. wyniosły 1,11 mld zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom - 143,4 mln zł (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN liczy na przyspieszenie tempa wzrostu przychodów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Wiecej kanałów naziemnych... Internet... Być może Netfix... I wy tą kiepską ofertą powtórek liczycie na wzrost...


Liczyć to Wy chyba nie potraficie :-)
No chyba że chodzi o pensje szefów i ich premie :-)
Bo na pewno nie pracowników i współpracowników :-( ciągły kryzys wewnątrz TVN i brak podwyżek
odpowiedź
User
s
pompowanie balona przed sprzedażą ale to firma rolujaca długi długiem i balasujaca na krawędzi bankructwa reszta to zaklinanie rzeczywistosci
odpowiedź