SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN mniejszościowym udziałowcem Cyfry+

Grupa TVN otrzyma "istotne udziały mniejszościowe" w przedsięwzięciu joint-venture do którego wniesie platformę 'n', wynika z komunikatu grupy ITI, które jest głównym udziałowcem spółki.

TVN mniejszościowym udziałowcem Cyfry+

Partnerem j-v będzie grupa Canal+, która wniesie do niego swoje polskie operacje płatnej telewizji. Canal+ dostał też propozycję przejęcia pakietu większościowego TVN w przyszłości.

"Oczekuje się, że Grupa TVN i Grupa Canal+ połączą swoje działania w polskiej branży płatnej telewizji w ramach joint venture mającego na celu stworzenie wspólnej platformy cyfrowej DTH w Polsce. Grupa TVN połączy swoją spółkę zależną ITI Neovision z Cyfrą+ w zamian za istotne udziały mniejszościowe w połączonej spółce. W ramach realizacji planowanej transakcji nie przewiduje się dokonywania płatności gotówkowych przez Grupę TVN. Połączona platforma DTH będzie dysponowała ponad 2,5 milionową bazą abonentów i będzie mogła wykorzystać efekt skali i zwiększonej wydajności. Abonenci wspólnej platformy cyfrowej DTH skorzystają z zastosowania najnowszej technologii i dostępu do najszerszej oferty HD na polskim rynku i będą mogli odnieść pełne korzyści z wprowadzenia telewizji 3D" - czytamy w komunikacie.

Grupa TVN i połączona platforma płatnej telewizji planują podpisać umowy partnerskie dotyczące takich obszarów jak opracowanie treści, ich produkcje i eksploatacje na polskim rynku.

"Równolegle do połączenia operacji płatnych telewizji, Grupa Canal+ planuje nabyć istotne mniejszościowe udziały w N-Vision B.V., spółce matce Polish Television Holding B.V („PTH"), do której z kolei należy 51% większościowy pakiet akcji TVN. Ponadto Grupie Canal+ zaoferowano opcję nabycia w przyszłości pozostałej części pakietu kontrolnego w TVN od Grupy ITI" - czytamy dalej.

  • Więcej informacji:
  • TVN
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN mniejszościowym udziałowcem Cyfry+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl