SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN oszczędza, więc zwalnia

Piotr Walter - prezes grupy TVN - potwierdził, że w ramach pierwszej fazy oszczędności zwolniono około 20 osób. Walter ogłosił także cięcia wydatków administracyjnych, mniejsze wydatki na szkolenia, doradztwo, energię, podróże, prasę i konferencje.

TVN oszczędza, więc zwalnia

Dzięki tym działaniom w kasie TVN w skali roku ma zostać nawet kilkanaście milionów złotych więcej. Obok cięć kadrowych ( które objęły między innymi Biuro Reklamy, PR i "Fakty") i administracyjnych nadawca mocno zredukował też nakłady na telewizyjny sprzęt techniczny, jak kamery czy wóz transmisyjny w technologii HD. Oszczędności ma przynieść też zamknięcie TVN Lingua, tematyczny kanał będzie funkcjonował jeszcze tylko do lipca.

TVN na razie nie będzie oszczędzała na ramówce. - Jesteśmy zdeterminowani, by sytuacja rynkowa w ostatniej kolejności odbijała się na jakości naszych produktów - powiedział "Parkietowi" Piotr Walter. Nie wykluczone jednak, że na głównej antenie pojawi się więcej programów realizowanych dla kanałów tematycznych (TVN Style, Turbo).

Wpływy głównej anteny TVN ze sprzedaży reklam wyniosły w marcu 263,3 mln zł (dane AGB NMR nie uwzględniają rabatów). Mimo, iż to 10 proc. więcej, niż przed rokiem - nadawca nie jest zadowolony z tego wyniku. Jeśli podjęte działania nie okażą się wystarczające, Piotr Walter nie wyklucza kolejnych zwolnień.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN oszczędza, więc zwalnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl