SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN przegrał w sądzie z UKE ws. opłat za częstotliwości

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę TVN na decyzję prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącą naliczania rocznych opłat za prawo do dysponowania częstotliwością za rok 2013.

Article

TVN skarżył się na decyzję prezesa UKE z 27 września ub.r. utrzymującą w mocy decyzję z 8 lipca ub.r. w sprawie pisemnej interpretacji przepisów prawa. Interpretacja dotyczyła podstawy prawnej naliczania rocznych opłat za prawo do dysponowania częstotliwościami naziemnymi za rok 2013 w związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne, która miała miejsce w 2012 roku.

W ustnych motywach rozstrzygnięcia Wojewódzki Sąd Administracyjny wskazał, że - wbrew zarzutom TVN - prezes UKE wydał pisemną interpretację przepisów prawa w terminie. Sąd podkreślił, że ustawa o swobodzie działalności gospodarczej wskazuje jednoznacznie, że interpretację wydaje się nie później niż w terminie 30 dni od dnia otrzymania przez organ administracji kompletnego i opłaconego wniosku. Termin ten został - zdaniem sądu - zachowany przez prezesa UKE.

WSA uznał ponadto, że prezes UKE prawidłowo wskazał przepisy, które powinny mieć zastosowanie do obliczania opłat za prawo do dysponowania częstotliwością za rok 2013. Zdaniem sądu, ustawodawca w nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego jednoznacznie wyraził wolę utrzymania w mocy przepisów wykonawczych dotyczących rocznych opłat za prawo do dysponowania częstotliwością obowiązujących przed dniem jej wejścia w życie. Sąd stwierdził zatem, że akty wykonawcze wydane na podstawie przepisów Prawa Telekomunikacyjnego przed nowelizacją tej ustawy powinny stanowić podstawę do obliczania tych opłat za rok 2013.

Wyrok nie jest prawomocny. - Po otrzymaniu uzasadnieniu sądu rozważymy zasadność wniesienia odwołania do Naczelnego Sądu Administracyjnego - mówi nam Emilia Ordon, rzecznik prasowa TVN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN przegrał w sądzie z UKE ws. opłat za częstotliwości

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polpot
hurra
odpowiedź