SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN, Radio ZET i Gazeta.pl pokażą dzieciom swoją pracę w miasteczku edukacyjnym miniciti

W piątek, 3 listopada w Warszawie zostanie udostępnione odwiedzającym miasteczko edukacyjne miniciti, które będzie przeznaczone dla dzieci. W jego ramach pojawią się m.in. TVN, Radio ZET i Gazeta.pl, które pokażą pracę w telewizji, radiu i redakcji internetowej.

fot. TVN Warner Bros. DiscoveryArticle

Miasteczko edukacyjne miniciti skierowane będzie dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 7 do 15 lat, którzy będą mogli zdobywać wiedzę i kwalifikacje z różnych innych dziedzin, takich jak bankowość, ekonomia, inżynieria, medycyna, motoryzacja, nowe technologie, profilaktyka zdrowia, projektowanie, przedsiębiorczość, bezpieczeństwo, sztuka, sport oraz odpowiedzialność społeczna biznesu. Nauczą się zarządzania swoimi finansami, podejmowania decyzji, pracy w zespole i oszczędzania.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Całość będzie podzielona na kilkanaście stref tematycznych. Wśród partnerów pojawią się media. TVN Warner Bros. Discovery pokaże dzieciom pracę w telewizji, Radio ZET - w rozgłośni radiowej (w inicjatywę będzie zaangażowany związany ze stacją Robert Karpowicz), a Gazeta.pl - w redakcji internetowej.

- Praca w mediach to marzenie wielu dzieci - cieszymy się, że możemy dać im szansę na odkrywanie tego fascynującego świata i zgłębiania jego tajników. Projekty edukacyjne to dla nas sposób, aby być jeszcze bliżej naszych widzów, szczególnie tych najmłodszych. Chcemy przekazywać im naszą pasję, inspirować do rozwoju i do poszukiwania własnej drogi zawodowej. Być może w przyszłości dołączą oni do naszego zespołu z głowami pełnymi pomysłów i ambicją, aby tworzyć kontent, które podbije serca widzów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie - komentuje Kasia Kieli, President & managing director w Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

- Radio to teatr wyobraźni, a praca w nim jest inspirująca, ciekawa i wciągająca. Już niebawem będą o tym mogły przekonać się dzieciaki które odwiedzą miasteczko miniciti. Stworzone tam studio Radia ZET stylizowane jest na nasze prawdziwe studio emisyjne. Jestem pewien, że dla każdego naszego małego gościa będzie to niesamowita, edukacyjna przygoda z mikrofonem i dźwiękiem. Gorąco zapraszam do naszego studia  i zachęcam do wspólnej zabawy - mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.

- Tworzenie nowoczesnych, kreatywnych i mądrych mediów internetowych to doskonała zabawa i pasjonująca przygoda, w której na co dzień realizują się wspaniali dziennikarze i dziennikarki, redaktorzy czy wydawczynie wideo w Gazeta.pl. Ale bycie pracownikiem mediów w dzisiejszym świecie to także bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga m.in. umiejętności weryfikowania informacji. Mam nadzieję, że oba te aspekty naszej pracy uda nam się pokazać dzieciakom odwiedzającym redakcję Gazeta.pl w miniciti - komunikuje Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl.

Miasteczko edukacyjne minicity zostanie zorganizowane w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Na początku tygodnia ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenie, które dostępne są na stronie miniciti.pl. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Miasto Dzieci.

Dołącz do dyskusji: TVN, Radio ZET i Gazeta.pl pokażą dzieciom swoją pracę w miasteczku edukacyjnym miniciti

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Technofeudalizm
W redakcji internetowej pracuje się teraz głównie zdalnie. Zużywając własny sprzęt. Na umowie śmieciowej za tak niską stawkę, że nie da się za to wynająć kawalerki w Warszawie, czasem nawet na pokój nie starczy. W dwa lata nie zarobisz tyle, ile co miesiąc płacą jednemu panu za 20 min. czytania z promptera wiadomości napisanych przez kogoś na śmieciówce. Uświadomcie dzieci o podziałach klasowych w branży.
odpowiedź
User
Piter37
W redakcji internetowej pracuje się teraz głównie zdalnie. Zużywając własny sprzęt. Na umowie śmieciowej za tak niską stawkę, że nie da się za to wynająć kawalerki w Warszawie, czasem nawet na pokój nie starczy. W dwa lata nie zarobisz tyle, ile co miesiąc płacą jednemu panu za 20 min. czytania z promptera wiadomości napisanych przez kogoś na śmieciówce. Uświadomcie dzieci o podziałach klasowych w branży.


Mocneee!
odpowiedź