SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy nowe seriale i powrót „Mam talent!” jesienią w TVN. "Mamy zasadę - wolność tworzenia i wolność wyboru dla widza"

Jesienią 2021 roku TVN pokaże trzy nowe seriale „Receptura”, „Nieobecni” i „Tajemnice miłości”. Widzowie zobaczą także m.in. nowe sezony programów „Mam talent!”, „Top model”, „Lego Masters” i „Ślub od pierwszego wejrzenia” oraz serialu „Chyłka”. - Dzięki odwadze mojej całej Grupy i naszej pracy mamy fantastyczną jesień. Mamy pełne półki świeżutkich programów, seriali i filmów - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Edward Miszczak podczas konferencji prezentującej jesienną ofertę TVN Grupy Discovery jesień 2021; fot. Michał KurdupskiArticle

Wczoraj TVN Grupy Discovery zaprezentowała jesienną ofertę programową nadawcy. - Jako dyrektor programowy jestem szczęśliwy, ponieważ dzięki odwadze mojej całej Grupy i naszej pracy mamy fantastyczną jesień. Mamy pełne półki świeżutkich programów, seriali i filmów. Jako dyrektor programowy przeżywam radość, że ramówka nas nie krępuje. Po raz pierwszy produkujemy poza ramówką. Mamy zasadę: wolność tworzenia i wolność wyboru dla widza. To jest coś, co zawdzięczamy temu że w naszej rodzinie pojawił się Player - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Z naszych ustaleń wynika, że TVN Grupa Discovery na jesienną ramówkę przeznaczyła najwyższy budżet w historii, ale nadawca nie podaje konkretnych kwot. - Nasz budżet ramówkowy z sezonu na sezon rośnie. Wzrosty związane są głównie z tym, że produkujemy coraz więcej projektów - zarówno dla naszych otwartych anten, jak i kodowanych, a także do Playera - informuje nas Miszczak.

„Receptura” w niedzielnym prime-time od 5 września

Pierwszą z nowości TVN na jesień jest cotygodniowy 6-odcinkowy serial „Receptura”. To opowieść o dwóch niezależnych kobietach, która rozgrywa się równocześnie w okresie międzywojennym oraz w czasach dzisiejszych. Serial łączy w sobie wątki obyczajowe z intrygą szpiegowską.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Klamrą spinającą dwie kobiece historie w „Recepturze” jest dziennik Marii Kielicz (w tej roli Agnieszka Więdłocha), który przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury - Zosi (Zofia Wichłacz). Wraz z jego kolejnymi stronami rozwija się opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach kobiet szukających prawdy o sobie. Zosia odkrywa historię swojej prababki. W 1936 roku Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.

W „Recepturze” obok Agnieszki Więdłochy i Zofii Wichłacz wystąpią także: Jacek Koman, Jędrzej Hycnar, Joanna Brodzik, Mateusz Janicki, Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz, Piotr Janusz, Fabian Prokein, Alicja Dąbrowska, Przemysław Sadowski, Monika Kwiatkowska, Edward Linde-Lubaszenko oraz gościnnie Emilia Krakowska.

Premierowe odcinki „Receptury” w TVN będzie można oglądać w niedziele o godz. 21.30, począwszy od 5 września 2021 roku.

Projekt, na zamówienie TVN, reżyseruje Tomasz Szafrański, a realizuje Production Services Poland (ATM Grupa). Producentem „Receptury” ze strony TVN jest Marta Pasławska, z ramienia ATM Grupy: Krzysztof Jakubowski (producent wykonawczy) i Robert Wieczorek (producent kreatywny). Za zdjęcia odpowiada Rafał Paradowski. Autorami scenariusza są: Artur Kowalewski, Dorota Jankojć-Poddębniak oraz Bartosz Staszczyszyn. Pionem kostiumowym kierują Katarzyna Baran i Agata Culak, a scenograficznym - Dorota Rakowiecka.

Serial powstał na podstawie pomysłu Artura Kowalewskiego (ATM Grupa). Z kolei za koncepcję odpowiadają firma Aldentro oraz Agencja Mediowa Zenith. Premiera „Receptury” odbędzie się w TVN i serwisie Player.pl w jesiennej ramówce 2021 roku.

„Receptura” to wspólny serial TVN Grupy Discovery i E.Wedel. To kolejny projekt telewizyjnego nadawcy w obszarze branded content marketingu.

„Nieobecni” od 18 października

Drugim nowym serialem na jesień 2021 jest serial Player Oryginal „Nieobecni” (w serwisie miał swoją premierę 29 grudnia ub.r.), który w TVN będzie nadawany w poniedziałki o 22.30, począwszy od 18 października br. Bohaterką produkcji jest Mila Gajda (w tej roli Justyna Wasilewska), ciesząca się uznaniem tancerka i performerka, która wraca do rodzinnego Kasprowa na święta Bożego Narodzenia. Na miejscu młoda kobieta odkrywa, że jej najbliżsi zniknęli w tajemniczych okolicznościach.

Mili z pomocą przychodzi podkomisarz z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Filip Zachara (Piotr Głowacki). Ekscentryczny - cierpiący na zespół Aspergera - funkcjonariusz rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia rodziny Gajdów.

Poza Justyną Wasilewską i Piotrem Głowackim w serialu widzowie zobaczą także Danutę Stenkę, Annę Dymną, Izabelę Kunę, Grzegorza Damięckiego, Zbigniewa Stryja, Łukasza Garlickiego, Tomasza Włosoka, Aleksandrę Justę  i Marię Kanię.

„Nieobecni” to projekt Player Oryginal, od początku rozwijany przez Zespół Produkcji Fabularnej Telewizji TVN, który nadzoruje Marta Grela-Gorostiza. Pomysłodawczynią i scenarzystką wiodącą serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, a scenariusz powstawał we współpracy z Daną Łukasińską, Karoliną Szymczyk-Majchrzak i Adamem Cioczkiem.

Reżyserem serialu jest nominowany w 2010 r. do Oscara Bartosz Konopka, a autorem zdjęć Paweł Dyllus. Za scenografię odpowiada Magda Widelska-Władyka, za kostiumy Marta Ostrowicz, zaś za charakteryzację Malwina Musialska. Kierowniczką produkcji jest Dagmara Bończyk, a producentką Katarzyna Czarnecka.

Scripted-docu „Tajemnice miłości” od 1 września

Od 1 września w dni powszednie o godz. 17.00 TVN emitować będzie nowy cykl scripted-docu „Tajemnice miłości”. Fabuła będzie się koncentrować na miłosnych historiach bohaterów. Jak czytamy w opisie produkcji „każdy odcinek to zupełnie nowa historia w klimacie komedii romantycznej, widziana oczami głównego narratora epizodu”.

Wśród bohaterów widzowie spotykają zarówno małżeństwa, jak i pary będące w nieformalnych związkach, kochanków oraz singli, których od zakochania dzieli jeden krok. Każda historia ma także drugie dno - tytułową tajemnicę, czyli zwrot akcji, który wychodzi na koniec odcinka i odmienia życie wszystkich par.

Za produkcję „Tajemnic miłości” odpowiada spółka Constantin Entertainment Polska, która na zlecenie TVN od 9 lat realizuje inny codzienny paradokument - „Ukrytą prawdę”. Zdjęcia do „Tajemnic miłości” rozpoczęły się na początku lipca w Warszawie i Krakowie.

Nowa ramówka od 1 września

Telewizja TVN jesienną ramówkę rozpocznie w środę, 1 września. Tego dnia stacja rozpocznie emisję nowych odcinków codziennych seriali i programów, które będzie można oglądać w dni powszednie w access prime-time i prime-time. Bez zmian o godz. 18.00 widzowie zobaczą „Ukrytą prawdę”, o 19.00 „Fakty” (a następnie „Sport”, „Pogoda” oraz „Uwaga!”). Bez zmian będzie można oglądać również nowe odcinki serialu „Na Wspólnej” (od poniedziałku do czwartku o godz. 20.15 - serial nie miał przerwy wakacyjnej) oraz „Milionerów” (od poniedziałku do czwartku o 20.55).

Jesienią codziennie o 8.00 widzowie zobaczą „Dzień dobry TVN”. Nowy sezon magazynu rozpocznie się w poniedziałek, 30 sierpnia i przez pierwsze dwa dni będzie się zaczynać o 9.00 (o 8.00 - od 1 września). Do 29 sierpnia w stacji oglądać można „Dzień dobry wakacje”.

„Chyłka-Inwigilacja” w poniedziałkowe wieczory, we wtorki - „Ślub od pierwszego wejrzenia 6”

TVN tradycyjnie od poniedziałku do czwartku o godz. 21.30 pokazywać będzie duże programy i seriale cotygodniowe. Od 1 września w środy o tej porze widzowie zobaczą „Top model 10”, w czwartki od 2 września tradycyjnie będzie można oglądać „Kuchenne rewolucje”.

- „Top model” to program, który w tym roku ma już 10 edycję, ale rok rocznie zaskakuje coraz bardziej. To największy modowy show w Polsce, w tym roku pokażemy bardzo odważną wersję - informuje nas Edward Miszczak.

W poniedziałki od 6 września TVN pokaże „Chyłkę-Inwigilację”. Poprzedni sezon „Chyłki” TVN wiosną nadawał we wtorki. Jesienią we wtorki o 21.30 będzie można oglądać szóstą odsłonę „Ślubu od pierwszego wejrzenia”. Poprzednie dwa sezony wiosną ub.r. i wiosną br. nadawane były w TVN7.

O 22.30 tradycyjnie TVN pokaże „Kubę Wojewódzkiego”, a o 23.30 - „Superwizjer”.

Bez zmian w piątki o 20.00 we wrześniu i październiku nadawane będą filmy fabularne w ramach pasma „Superkino”. Od 5 listopada w tym pasmie będzie można oglądać „Lego Masters 2”.

Od 4 września w soboty o 20.00 będzie można oglądać trzynastą edycję „Mam talent!”. Program powróci na antenę stacji po 2 latach przerwy.

- „Mam talent!” wraca z nową energią po dwóch latach przerwy, to projekt który się nie zestarzał. Jeden z prowadzących programu związał się z polityką, z resztą całkiem udanie. W związku z tym musieliśmy poszukać zastępstwa, myślę że udało się nam dobrać odpowiednią osobę. Musieliśmy również poszukać kogoś ciekawego na miejsce jednego z jurorów, który wyemigrował do konkurencji - mówi Miszczak.

W niedzielnym prime-time widzowie TVN zobaczą „Masterchefa 10” (o 20.00) oraz „Recepturę” (o 21.30).

- Najbliższa jesień w TVN będzie pełna rozrywki, na cały prime-time przygotowaliśmy znakomite formaty - zarówno nowości, jak i kochane przez widzów kontynuacje - podsumowuje jesienną ofertę TVN Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska. - TVN nadal osiąga dobre wyniki oglądalności. Fakt, oglądalność naszej stacji jest nieco niższa, ale od lat tracą wszystkie kanały z tzw. „wielkiej czwórki”. Za to rośnie zainteresowanie Siódemką, co nas bardzo cieszy, bo rozwijamy i inwestujemy ten kanał. Stawiamy na obie anteny, mają różną widownię i świetnie się uzupełniają. Niektórych programów nie umieściłbym w TVN, ale świetnie sprawdzają się w Siódemce. Takim przykładem jest chociażby „Big Brother”, czy „Hotel Paradise” - dodaje.

Gessler, Więdłocha, Bednarek i Wojewódzki w spocie jesiennej ramówki TVN

Podczas konferencji odbyła się premiera spotu jesiennej ramówki TVN, którego tematem przewodnim jest rejs. W 1-minutowym klipie występują: Marcin Prokop, Dorota Wellman, Paulina Krupińska, Damian Michałowski, Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak („Dzień dobry TVN”), Dorota Szelągowska („Totalne remonty Szelągowskiej”), Joanna Krupa, Dawid Woliński, Marcin Tyszka i Katarzyna Sokołowska („Top model”), Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak, Jan Kliment, Marcin Prokop i Michał Kempa („Mam talent!”), Magda Gessler, Michel Moran i Anna Starmach („Masterchef”), Marcin Prokop i Kamil Bednarek („Lego Masters”), Magda Gessler („Kuchenne Rewolucje”), Agnieszka Więdłocha („Receptura”), Maciej Stuhr i Aleksandra Popławska („Szadź 2”), Piotr Głowacki i Justyna Wasilewska („Nieobecni”), Kuba Wojewódzki („Kuba Wojewódzki”) oraz Hubert Urbański („Milionerzy”).

Stacja TVN w klipie wykorzystała utwór „Golden” w wykonaniu Harry’ego Stylesa. Spot był nagrywany na Wiśle w Warszawie i w Płocku.

Za produkcję spotu odpowiada dział autopromocji TVN. Za pomysł odpowiada Radosław Pilonis, reżyserię - Robert Krawczyk, scenariusz - Olga Rutkowiak i Radosław Pilonis, a zdjęcia - Mateusz Skalski i Kacper Fertacz.

Creative directorem spotu jest Robert Przyszlak, a art directorem - Olga Rutkowiak.

- Tej jesieni nabieramy wiatr w żagle! W ludziach jest nadzieja na lepszy czas. Wyszliśmy z domów, z nową energią i pełni optymizmu patrzymy w przyszłość. Rejs to przygoda, coś jednoczącego i dającego poczucie wolności. Chcemy zabrać widzów w taki REJS, dać im możliwość uczestnictwa w przygodzie - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Robert Przyszlak, dyrektor działu autopromocji Grupy TVN Discovery Polska.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 7,49 proc.

Dołącz do dyskusji: Trzy nowe seriale i powrót „Mam talent!” jesienią w TVN. "Mamy zasadę - wolność tworzenia i wolność wyboru dla widza"

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edward
"Papiery na szczęście" to będzie hit tej jesieni na siódemce!
odpowiedź
User
Oppserwator
Polsat ma Ibisza
TVN ma Miszczaka
odpowiedź
User
chybaja
W TVN dla mnie nigdy nie było i nie ma żadnego interesującego programu. Wszystko to plastikowa reżyserka w cukierkowym, bogatym świecie.
odpowiedź